Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dangcheomuldonggul Cave (당처물동굴 [유네스코 세계자연유산]) - UNESCO World Natural Heritage
#1
Dangcheomuldonggul Cave (당처물동굴 [유네스코 세계자연유산]) - UNESCO World Natural Heritage
[Resim: oEXqQo.jpg]

Adres
1457 Woljeong-ri, Gujwa-eup, Jeju-si, Jeju-do

Tür
Göller/ Nehirler/ Mağaralar

Anasayfa

Tanıtım
Jeju'da bulunan Dangcheomuldonggul Mağarası, bir takım volkanik aktiviteler nedeni ile 32.000 yıl önce oluştuğu tahmin edilen bir lav tüpüdür; kimilerine gore 3 km yeraltına inmektedir. Mağara girişi hiçbir şekilde halka açık değildir, böylece ona büyük jeolojik değer veren orijinal formunu bugüne dek korumuştur.

Dangcheomuldonggul Mağarası teknik olarak bir lav tüpüdür, ancak tüp zemininde biriken kireç tabakası tarafından oluşturulan ikincil jeolojik oluşumlar nedeniyle bir kireçtaşı mağarasını andırmaktadır.
Tünel sayısız sarkıt ve dikitlerin yanı sıra sarkıt sütunları ile muhteşem ve mistik bir güzelliğe sahiptir. Özellikle ince sarkıt ve sarkıt benzeri sütunlar bu mağarada, benzersiz güzelliği ile bilinmektedir. Küçük bir lav tüneli olmasına rağmen, egzotik renkleri ve ikincil topolojik oluşumların zenginliğine sahip olması, araştırma değeri açısından onu olağanüstü yapıyor. Bu mağara, doğal bir eser olarak belirlenmiştir.

Geomunoreum Lava Tube Sistemi, UNESCO Dünya Doğal Mirası olarak belirlenmiş Bengdwigul'ı, Manjanggul Mağarasını, Gimnyeonggul'ı, Yongcheondonggul'ı ve Dangcheomuldonggul'ı kapsıyor.

Telefon
+82-64-710-3314

Şu Anki Durumu

UNESCO Dünya Mirası / 384 numaralı Doğal Eser (30 Aralık 1996'da Düzenlendi)

Yol Tarifi

Jeju Uluslararası Havaalanı'ndan 38 numaralı otobüse binin ve Hamdeok-ri'de inin. Eup-myeon'u dolaşan otobüse binin ve Seon-heul 2-ri'de inin.

+English+


Address
1457 Woljeong-ri, Gujwa-eup, Jeju-si, Jeju-do

Type
Lakes/ Rivers/ Caves

Homepage
(Korean, English, Japanese, Chinese)

Introduction
Dangcheomuldonggul Cave located in Jeju, is a lava tube estimated to have been formed some 320,000 years ago due to volcanic activity; it is located some 3km underground. With no entrance as such, the cave is not open to the general public and thus its original form remains preserved to this day, giving it a high geological value.

Although the Dangcheomuldonggul Cave is technically a lava tube, it resembles a limestone cave due to the secondary geological formations that have been formed by lime substances that have accumulated in the ground above the tube. The tunnel has a spectacular and mystical beauty with countless stalactites and stalagmites, as well as stalactite columns. The particularly thin stalactites and stalactic columns in this cave are well-known for their uniqueness and beauty. Although this is a relatively small lava tunnel, its exotic colors and the richness of the secondary topological formations make it extraordinary in terms of research value. This cave has been designated natural monument.

Geomunoreum Lava Tube System includes Bengdwigul, Manjanggul Cave, Gimnyeonggul, Yongcheondonggul and Dangcheomuldonggul, which have been designated as UNESCO World Natural Heritage Sites.

Telephone
+82-64-710-3314

Current Status
UNESCO World Heritage / Natural Monument No. 384 (Designated on December 30, 1996)

Directions
From Jeju International Airport take bus No. 38 and get off at Hamdeok-ri. Take a eup-myeon circulation bus and get off at Seon-heul 2-ri (Geomunoreum).

BFirst

Kaynak / Source
Alıntı
#2
Dangcheomuldonggul Cave (당처물동굴 [유네스코 세계자연유산]) - UNESCO World Natural Heritage
Translate: Büşra BİRİNCİ

>>> https://www.facebook.com/groups/kgfatr/
Alıntı
#3
Harika, paylaşım için teşekkürler ^^
ㅤㅤㅤㅤ

[Resim: tumblr_pemug1m_Pm_N1s5y1q5o2_540.gif]

Çiçekli yollarda yürümeye devam edelim!

BIGBANG


Alıntı
#4
Konu için teşekkür ederiz.

| + O + ∆

[Resim: 4b8AMQ.gif]
Alıntı
#5
Teşekkür ederiz. ^^
Alıntı
#6
Teşekkür ederiz. Alkis
You're a sky
full of stars

[Resim: 0E8dXo.gif]
Alıntı
#7
Tanıtım için teşekkürler. ^^
[Resim: pb0Y3q.gif]

Ayenzel
Tumblr
[spoiler]
Selin Seni Çok Seviyor ♥
Belki Dilek daha çok seviyordur ama :D [/spoiler]
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise