Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Culture & Art News from Korea
Art fair in Busan to bring together 164 art galleries from home and abroad

Busan'daki sanat fuarı, yurtiçi ve yurtdışından 164 sanat galerisini bir araya getiriyor

Organizatörün salı günü yaptığı açıklamaya göre, Güney liman kenti Busan'da düzenlenen uluslararası sanat fuarı Art Busan, önümüzdeki hafta yurtiçinden ve yurtdışından 164 sanat galerisini bir araya getirerek başlayacak.

Bu yıl sekizincincisi yapılacak olan Art Busan 2019, Busan Sanat Gösteri Kurumuna göre 31 Mayıs'ta Bexco Sergi Merkezi'nde açılacak.

Art Show Busan, bu yılki etkinliğin, sekiz yıllık tarihindeki en yüksek profilli yerel ve denizaşırı sanat galerilerini içereceğini söyledi.

Kukje Galerisi, Hyundai Galerisi, PKM Galerisi ve Gana Sanatı gibi yüksek sanat galerileri, üç günlük fuar boyunca sanat eserleri sergileyen 106 yerel sanat satıcısı arasında yer alacak.

Yurtdışından kalan 58 katılımcı galeri Berlin merkezli Peres Project, Societe ve Konig Galerie'yi içeriyor. Peres, sanat gösterisi sırasında geniş çaplı bir performans boyama enstalasyonu kurmayı planlıyor.

Galeri sanatçısı ayrıca ikonik ressam Pablo Picasso'nun torunu Bernard Ruiz-Picasso'nun eşi tarafından yönetilen bir galeri olan Almine Rech'in yanı sıra Tokyo, Nagoya ve Şanghay'da bulunan galerileri de içeriyor.

Sanat gösterisi, organizatöre göre, son beş yılda kurulan galeriler ve genç sanatçıların sanat eserlerini sergilemek için özel bir masa olan bir "S-Standı" açılacağını söyledi.

Art Busan 2019 ayrıca, New York merkezli Shin Gallery ve Daegu merkezli P&C'nin ünlü sanatçılar tarafından sanat performansları sergileyeceği, katılımcı galeriler birliğinin ortak bir enstalasyon projesi olan "Project" i de kapsayacak.

Art Show Busan Başkanı Jung-hee, "Bir sanat fuarı, küresel sanat (pazar) ve bilginin trendlerinin paylaşılabildiği bir iletişim yeridir.Umarım Busan, Hong Kong’un Art Basel’le yaptığı gibi bu sanat fuarı ile de bir sanat ve kültür şehri olarak yükselebilir ”dedi.

handesshi


The annual international art fair in the southern port city of Busan, Art Busan, will kick off next week to bring together 164 art galleries from home and abroad, its organizer said Tuesday.

Art Busan 2019, which marks its eighth edition this year, will set sail on May 31 at the Bexco Exhibition Center, according to the organizer, Artshow Busan Association.

This year's event will feature the highest profile local and overseas art galleries in the show's eight-year history, Artshow Busan said.

Such highbrow art galleries as Kukje Gallery, Gallery Hyundai, PKM Gallery and Gana Art are among the 106 local art dealers that will show artworks during the three-day fair.

The remaining 58 participating galleries from abroad include Peres Project, Societe and Konig Galerie, all based in Berlin. Peres plans to hold a large-scale performance painting installation during the art show.

The gallery lineup also includes Almine Rech, a gallery run by the wife of Bernard Ruiz-Picasso, a grandson of the iconic painter Pablo Picasso, as well as galleries based in Tokyo, Nagoya and Shanghai.

The art show will operate an "S-booth," a special desk to showcase artwork by young artists and galleries that have been established over the past five years, according to the organizer.

Art Busan 2019 will also feature "Project," a joint installation artwork project by the association of participating galleries, for which New York-based Shin Gallery and Daegu-based P&C will stage art-making performances by acclaimed artists.

"An art fair is a place of communication where the trends of the global art (market) and information can be shared," Sohn Young-hee, president of Artshow Busan, said. "I hope Busan could soar as a city of highbrow art and culture through this art fair as Hong Kong has done with its Art Basel."

21.05.2019-YONHAP NEWS

[Resim: JVrdk5.jpg]
Alıntı
16th Korea Week Event Opens in China

Çin'de 16. Kore Haftası Etkinliği Başladı

Güney Kore ve Çin arasındaki dostluk ve iş birliğini kutlayan Kore Haftası adlı bir hafta sürecek olan etkinlik Çin'in Shenyang kentinde başladı.

Güney Kore’nin Shenyang’daki Başkonsolosu Lim Byung-jin perşembe sabahı Shenyang Yeni Dünya Fuarı’nda düzenlenen açılış töreninde konuştu.

Shenyang’ın, Kore ve Çin arasındaki ekonomik ve ticari iş birliğinde, özellikle planlanmış bir tren hattının, Kuzey Kore üzerinden Seoul’e bağlanması durumunda, merkezi bir şehir olarak çok önemli bir rol oynayacağını söyledi.

Çinli şehrin belediye başkan yardımcısı, Kore Haftası etkinliğinin iki ülkenin iş birlikçi bağlarını kapsamaya başladığını ve kazan-kazan ilişkisi için umutlarını ilettiğini belirtti.

Bu yıl yemek gösterileri, konserler, ticaret konsültasyonları ve daha fazlasını içeren etkinlik, Güney Kore ve Çin arasındaki diplomatik sürtünme sonrasında 2016 ve 2017’de raydan çıkmasına rağmen geçen yıl kaldığı yerden devam etti.

-Z£P-


A weeklong event called Korea Week that celebrates friendship and cooperation between South Korea and China has kicked off in Shenyang, China.

South Korea's Consul General in Shenyang Lim Byung-jin spoke at an opening ceremony held at Shenyang New World EXPO on Thursday morning.

He said that Shenyang will play a pivotal role as a hub city in Korea-China economic and trade cooperation, particularly when an envisioned train line connects it to Seoul through North Korea.

The vice mayor of the Chinese city also remarked that the Korea Week event has come to encapsulate the two countries' cooperative ties and conveyed hopes for a win-win relationship.

The event, which this year features food displays, concerts, trade consultations and more, resumed last year after diplomatic friction between South Korea and China derailed Korea Week in 2016 and 2017.

23.05.2019 – KBS World
[Resim: nbVOMN.jpg]
Alıntı
S. Korea to Open Garden at Horticultural Expo in Beijing

Güney Kore, Pekin'deki Bahçe Bitkileri Fuarında Bahçe Açıyor

Güney Kore, bu hafta devam etmekte olan Uluslararası Bahçe Bitkileri Fuarı'nın bir parçası olarak Çin'de geleneksel bir bahçe açıyor.

Çin’deki Güney Kore Büyükelçiliği cuma günü yaptığı açıklamada, Güney Kore Günü’nün cumartesi günü 2019 Pekin Bahçecilik Fuarı’nda Güney Kore Bahçesinin açılış töreninin yanı sıra kutlanacağını söyledi.

Güney Kore Çin Büyükelçisi Jang Ha-sung ve Suncheon Belediye Başkanı Huh Seok, törenlere Çinli yetkililerle birlikte katılacak. 2013'teki uluslararası bahçe fuarına ev sahipliği yapan Suncheon, hafta sonu etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

İki bin metrekarenin üzerinde alana kurulu Güney Kore Bahçesi ziyaretçilerine Güney Kore kültürünü deneyimletmek amacıyla çeşitli programlar sunacak ve 7 Ekim’e kadar açık kalacak.

-Z£P-


South Korea is opening a traditional garden in China this week as part of the ongoing International Horticultural Exposition.

The South Korean Embassy in China said on Friday that the South Korea Day will also be celebrated alongside the opening ceremony for the South Korean Garden at the 2019 Horticultural Expo Beijing on Saturday.

South Korean Ambassador to China Jang Ha-sung and Suncheon Mayor Huh Seok will attend the ceremonies together with Chinese officials. Suncheon, the host of the international garden expo in 2013, will host the weekend events.

Built on more than two-thousand square meters, the South Korean Garden will offer various programs for visitors to experience South Korean culture and remain open until October seventh.

24.05.2019 – KBS World
[Resim: r0Bk8a.jpg]
Alıntı
Exhibition of French masterpieces kicks off in Seoul

Fransız Şaheserler Sergisi Seoul’de Başladı

Fransa'nın Troyes Modern Sanat Müzesi'nden Fauvist ve Kübist başyapıtlardan oluşan bir sergi, üç aylık bir çalışma çarşamba günü Seoul'de başladı.

Sergi, “Devrim - Yeni dönem başlıyor” başlığı altında, 15 Eylül’den Seoul’deki Sejong Merkezinde açılacak. Fransız müzesinin 2.000 sanat eserinden oluşan koleksiyonunda 140 civarında resim, heykel, video klip ve fotoğraf yer alıyor.

Seoul sergisi, özellikle Fauvism'i başka bir ikonik ressam olan Henri Matisse ile birlikte kuran Fransız sanatçı Andre Derain'in alkışlanan resmi "Big Ben" i gösteriyor. 1906 yılında boyanan "Big Ben" in Asya'ya ilk kez gidiyor.

Koleksiyonun Fauvist sütunu, Fransız ressam Maurice de Vlaminck tarafından Fauvism'in önemli bir eseri olan "Les Chataigniers a Chatou" da içeriyor.
Kübist sütunun koleksiyonunda, efsanevi İspanyol Kübalı Pablo Picasso'nun bronz bir heykeli olan "Le fou" ve ayrıca Georges Braque tarafından "Paysage de l'Estaque" bulunmaktadır.

Sergide ayrıca, Kübizmin yükselişini destekleyen Gertrude Stein da dahil olmak üzere efsanevi sanat satıcılarına ve eleştirmenlerine adanmış özel bir alan da yer alıyor.

Seoul etkinliği, iki yıllık bir tadilattan geçtiği sırada düzenlenen Fransız müzesinin iki yurtdışı kredi fuarından birisi.

Fransız adıyla bilinen Musee d'art moderne de Troyes olan müze, yerel sergiye Yonhap Haber Ajansı, Güney Kore'nin anahtar tel hizmeti ve Sejong Center ile birlikte ev sahipliği yapıyor.

Yetişkinler için bilet fiyatı15,000 won (12,60 ABD Doları).

handesshi


An exhibition of Fauvist and Cubist masterpieces from France's Troyes Museum of Modern Art kicked off on Wednesday in Seoul for a three-month run.

Under the title, "Revolution - The new era begins," the exhibition runs through Sept. 15 at Sejong Center in central Seoul. On display are about 140 paintings, sculptures, video clips and photos out of the French museum's collection of some 2,000 art works.

The Seoul exhibition most notably displays "Big Ben," the acclaimed painting by French artist Andre Derain, who co-founded Fauvism with another iconic painter, Henri Matisse. It is the first time for "Big Ben," painted in 1906, to travel to Asia.

The Fauvist pillar of the collection also includes "Les Chataigniers a Chatou," a major work of Fauvism, by French painter Maurice de Vlaminck.

The collection of the Cubist pillar involves "Le fou," a bronze sculpture by the legendary Spanish Cubist Pablo Picasso, as well as "Paysage de l'Estaque" by Georges Braque.

The exhibition also features a special space dedicated to legendary art dealers and critics, including Gertrude Stein, who supported the ascent of Cubism.

The Seoul event is one of the two overseas loan exhibitions the French museum arranged as it undergoes a two-year renovation.

The museum, better known by its French name, the Musee d'art moderne de Troyes, is hosting the local exhibition along with Yonhap News Agency, South Korea's key wire service, and Sejong Center.

Tickets for adult are available for 15,000 won (US$12.60).

12.06.2019-YONHAP NEWS

[Resim: gP4dab.jpg]
Alıntı
11 S. Korean Films Being Screened Across London

11 Güney Kore Filmi Londra'da Gösterime Girdi

Londra Asya Film Festivali, filmlerle ilişkileri için seçilen mekanlarda bu yıl yaklaşık bir düzine Güney Kore filmi gösteriyor.

Güney Kore'den on bir film gösterilmek üzere seçildi ve mart ayından eylül ayına kadar gösterimde olacaklar.

1956'da yayınlanan “Gençlik Hiperboli” de dahil olmak üzere üç eski film, komedyen ve aktör Charlie Chaplin'in yaşadığı Londra Sinema Müzesi'nde gösterildi. Ulusal İngiliz Sanat Galerisi, Joseon döneminden kalma bir köylü ressam hakkındaki 2002 yılı filmi “Boyalı Ateş” i gösterdi.

2013 yılı filmi “Face Reader” önümüzdeki ay Ulusal Portre Galerisi'nde gösterime girecek. Eylül ayında, Bong Joon-ho’nun 2006’daki Han Nehri üzerinde kurgusal bir canavarı anlatan “The Host” filmi Thames Nehri boyunca yapılan dış gösterilerde gösterilecek.

-Z£P-


The London Asian Film Festival is showing nearly a dozen South Korean films this year in venues chosen for their association with the films.

Eleven South Korean films have been selected for viewing and are being shown from March through September.

Three old films, including “Hyperbolae of Youth” produced in 1956, were screened at London's Cinema Museum, where comedian and actor Charlie Chaplin used to live. The National Gallery of British Art showed “Painted Fire,” a 2002 film about a Joseon-era peasant painter.

The 2013 film, “Face Reader,” will be screened at the National Portrait Gallery next month. In September, Bong Joon-ho’s 2006 film, “The Host, which features a fictional monster on the Han River, will be shown at outdoor screenings along the River Thames.

13.06.2019 – KBS World
[Resim: EObJaA.jpg]
Alıntı
Pak Kyongni literature fest to be held in Russia

Pak Kyongni Edebiyat Festivali Rusya'da Yapılacak

Yazarın kültürel vakfının çarşamba günü yaptığı açıklamada, Güney Kore'nin en büyük kadın romancısı Pak Kyongni'yi anan bir edebiyat festivali, bu hafta sonra Rusya'nın Saint Petersburg kentinde gerçekleşeceğini söyledi.

Seoul'deki Toji Kültür Vakfı, "Festival, kampüsteki bir Pak Kyongni bronz heykelinin açılışının yıldönümü vesilesiyle cuma günü Saint Petersburg Devlet Üniversitesi'nin modern heykel parkında düzenlenecek." dedi.

Vakıf, festivalin 2010’dan beri Seoul’ün 132 km doğusunda bulunan Wonju’da düzenlendiği halde, Pak Kyongni Edebiyat Festivali’nin yurtdışında ilk kez düzenlendiğini, sivil diyalog kanalı ile ortaklaşa ortak bir organizasyon düzenledi.

Festival süresince, 2008 yılında ölen Pak tarafından yazılan "Toji (Land)" adlı romanın bazı şiirleri ve bir kısmı anlatılacak ve vakfa göre onun edebi dünyası hakkında bir konferans verilecek.
"Toji", edebiyat dergisi, "Çağdaş Edebiyat" dergisinin Eylül 1969 sayısında seri yayın olarak başladıktan sonra 25 yıldan fazla süren titizlikle doğmuş 20 ciltlik bir şaheserdir.

Tarihsel destan, Kore Yarımadası'nın 36 yıllık Japon sömürge egemenliğinin sona erdiği ve kırsal alandaki varlıklı bir ailenin yükseliş ve çöküşüyle, 19. yüzyıl sonlarından 1945’e kadar Kore halkının çalkantılı tarihini ve zorluklarını betimliyor.

Romanın Rusça çevirisi Ekim 2016'da İngilizce, Almanca, Fransızca, Çince ve Japonca çevirileri takiben yayınlandı.

handesshi


A literature festival honoring the late great South Korean female novelist Pak Kyongni will take place in Saint Petersburg, Russia, later this week, the writer's cultural foundation said Wednesday.

"The festival will be held at the modern sculpture park of Saint Petersburg State University on Friday on the occasion of the anniversary of the unveiling of a Pak Kyongni bronze statue on the campus," the Toji Cultural Foundation in Seoul said.

It's the first time that the Pak Kyongni Literature Festival is to be held abroad, although the annual event has been locally held since 2010 in Wonju, 132 km east of Seoul, the foundation said, adding that it and the Korea-Russia Dialogue, a civilian dialogue channel, have jointly organized the event.

During the festival, some of the poems and part of the novel "Toji (Land)" written by Pak, who died in 2008, will be recited, and a lecture on her literary world will be given, according to the foundation.

"Toji" is a 20-volume masterpiece that was born over 25 years of painstaking work after she began it as a serial publication in the September 1969 issue of the literary magazine "Contemporary Literature."

The historical epic saga depicts the turbulent history and hardships of the Korean people from the late 19th century to 1945, when the 36-year Japanese colonial rule of the Korean Peninsula ended, through the rise and fall of a wealthy family in a rural area over several generations.

The novel's Russian translation was published in October 2016, following translations in English, German, French, Chinese and Japanese.

19.06.2019-YONHAP NEWS

[Resim: P75WD8.jpg]
Alıntı
Teşekkür ederiz.
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise