Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Culture & Art News from Korea
Yazar Mesaj
Sae Mira Çevrimdışı
Korea-Fans News Agency
****
Korea-Fans News Agency

Mesajlar: 12
Üyelik Tarihi: 06-09-2018
Rep Puanı: 4
Mesaj: #1681
RE: Culture & Art News from Korea
Term of national art museum chief won't be extended

Milli Sanat Müzesi Müdürünün Çalışma Süresi Uzatılmayacak

Ulusal Modern ve Çağdaş Sanat Müzesinin Müdürü Bartomeu Mari’nin uzatma olmaksızın Aralık ayında çalışma süresini bitireceği belirli kaynaklar tarafından çarşamba günü açıklandı.

Kültür, Spor ve Turizm Bakanlığında konuyla ilgili bilgisi olan bir yetkili Yonhap Haber Ajansı’na müdürün görev süresinin uzatılmayacağını söyledi.

Söz konusu kaynak “Kore sanat endüstrisinden birçok fikir duyarken, büyük bir çoğunluk Ulusal Modern ve Çağdaş Sanat Müzesinin, Kore sanatının kimliğini kurmaya daha fazla odaklanması gerektiğini söyledi. Bu yüzden yeni bir müdür bulmaya karar verdik. Sigorta sözleşmesi doğrultusunda ikinci bir dönem daha çalışmasının mümkün olmadığı konusunda bilgilendirdik.” dedi.

Müzedeki bir diğer kaynak da Bakanlığın müdüre 13 Aralık’ta üç yıllık çalışma süresinin biteceğini ve onun yerine geçecek kişi için işe alım sürecinin Ekim’in başlarında başlayacağını açıkladığını söyledi.

İspanyol müdür, bir dönem daha çalışma konusundaki istekliliğini açıkça ifade etmişti. Ocak ayındaki bir basın konferansında, uzun süreli projeler yapmak için üç yıllık bir çalışma süresinin çok kısa olduğunu söylemişti. Kendisi Ulusal Modern ve Çağdaş Sanat Müzesinde görev yapan ilk yabancı kişiydi.

Daha öncesinde Barselona Çağdaş Sanat Müzesi(MACBA) Müdürü, Hollanda Rotterdam Witte De Wit Çağdaş Sanat Müzesi Müdürü ve Uluslararası Müzeler ve Modern ve Çağdaş Sanat Koleksiyonları Komitesi(CIMAM) Başkanı olarak görev yaptı yaptı.
Sae Mira


Bartomeu Mari, director of the National Museum of Modern and Contemporary Art (MMCA), will finish his term in December without extension, sources said Wednesday.

An official who is familiar with the matter at the Ministry of Culture, Sports and Tourism told Yonhap News Agency that the director's term won't be extended.

"While hearing various opinions in the Korean art industry, a majority told us that the National Museum of Modern and Contemporary Art should focus more on establishing the identity of Korean art. So we've decided to find a new director."

"According to the policy, we have notified him that it won't be possible for him to seek a second term," the source said.

Another source at the museum also confirmed that the ministry had told the director his three-year term would finish Dec. 13, and the hiring process for his replacement will start in early October.

The Spanish director had openly expressed his willingness to work for another term. During a press conference in January, he said the three-year term was too short to do a longer project. He is the first foreigner to serve as MMCA director.

He served as director of the Museum of Contemporary Art of Barcelona (MACBA), director of Witte de With Centre for Contemporary Art in Rotterdam, Holland, and president of the International Committee of Museums and Collections of Modern and Contemporary Art (CIMAM).
12.09.2018 - YonHap

[Resim: 1EO0aB.jpg]
12-09-2018 21:05
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
kıday baksı Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Founder : 설립자

Mesajlar: 31,435
Üyelik Tarihi: 28-01-2007
Rep Puanı: 873
Mesaj: #1682
RE: Culture & Art News from Korea


12-09-2018 21:49
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Sae Mira Çevrimdışı
Korea-Fans News Agency
****
Korea-Fans News Agency

Mesajlar: 12
Üyelik Tarihi: 06-09-2018
Rep Puanı: 4
Mesaj: #1683
RE: Culture & Art News from Korea
Seasonal Night Market at Seoul's Cheonggye Plaza to Open Fri. for Fall

Seoul Cheonggye Meydanındaki Mevsimlik Akşam Pazarı Cuma Günü Sonbahar Sezonu İçin Açılıyor

Seoul Cheonggye meydanında yılda iki kez kurulan mevsimlik akşam pazarı, bu hafta sonundaki son bahar sezonu açılışına hazırlanıyor.

Seoul Büyükşehir Belediyesi ticareti küresel olarak genişletmesini umdukları, girişimcilerin peşinde olacakları bir mekan sunan pazarın, Cuma gününden Pazar gününe kadar süreceğini, sonrasında 19- 21 Ekim tarihleri arasında tekrar üç gün daha olacağını açıkladı.

Mevsimlik pazar, Yeouido, Banpo and Dongdaemu’ u da içine alan başkent bölgesindeki belirli yerlerde, Mart ayından beri hafta sonları kurulan Seoul Bamdokkaebi akşam pazarının bir parçası.

Bu hafta sonundan başlayarak, bir sonraki K-pop Star için karaoke seçmeleri, balon festivali ve fotoğraf basma hizmeti gibi çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

İsmi, dans etmeyi, şarkı söylemeyi, oyunlar oynamayı seven Kore'nin geleneksel goblinlerinden olan Dokkaebi'den gelen Bamdokkaebi akşam pazarı, 28 Ekim'e kadar sürecek.

Sae Mira


A biannual seasonal night market at Seoul's Cheonggye Plaza is set to open for its fall season this weekend.

The Seoul Metropolitan Government says the market, which offers a venue for aspiring entrepreneurs with hopes to expand their businesses globally, will run from Friday to Sunday, then for an additional three days from October 19th to the 21st.

The seasonal market is part of the Seoul Bamdokkaebi Night Market which has been operating on weekends since March at a number of locations in the capital region, including Yeouido, Banpo and Dongdaemun.

Various events are lined up starting this weekend, such as karaoke auditions for the next K-pop star, a balloon festival and a photo printing service.

This year's Seoul Bamdokkaebi Night Market, whose name Bamdokkaebi comes from Korea's traditional goblin "dokkaebi" known to enjoy dancing, singing, playing games and performing tricks, will run until October 28th.

14.09.2018 - KBSWORLD

[Resim: pnpgYq.jpg]
14-09-2018 21:15
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
edaozgul33 Çevrimdışı
Super Administrator
*******
Super Administrator: 슈퍼 관리자

Mesajlar: 2,588
Üyelik Tarihi: 12-08-2015
Rep Puanı: 76
Mesaj: #1684
RE: Culture & Art News from Korea
Teşekkür ederiz.^^

ㅤㅤㅤㅤ

[Resim: tumblr_pemug1m_Pm_N1s5y1q5o2_540.gif]

Çiçekli yollarda yürümeye devam edelim!

BIGBANG


14-09-2018 23:16
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Youtube Google Linkedin Tumblr Digg MySpaceKonuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
[-]
Gönder: -
Seçenekler
Yükleniyor...
Gülümsemeler
Yeni Pencerede Aç


İletişimKorea-fans.comYukarıya dönHafif SürümRSS