Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Culture & Art News from Korea
Term of national art museum chief won't be extended

Milli Sanat Müzesi Müdürünün Çalışma Süresi Uzatılmayacak

Ulusal Modern ve Çağdaş Sanat Müzesinin Müdürü Bartomeu Mari’nin uzatma olmaksızın Aralık ayında çalışma süresini bitireceği belirli kaynaklar tarafından çarşamba günü açıklandı.

Kültür, Spor ve Turizm Bakanlığında konuyla ilgili bilgisi olan bir yetkili Yonhap Haber Ajansı’na müdürün görev süresinin uzatılmayacağını söyledi.

Söz konusu kaynak “Kore sanat endüstrisinden birçok fikir duyarken, büyük bir çoğunluk Ulusal Modern ve Çağdaş Sanat Müzesinin, Kore sanatının kimliğini kurmaya daha fazla odaklanması gerektiğini söyledi. Bu yüzden yeni bir müdür bulmaya karar verdik. Sigorta sözleşmesi doğrultusunda ikinci bir dönem daha çalışmasının mümkün olmadığı konusunda bilgilendirdik.” dedi.

Müzedeki bir diğer kaynak da Bakanlığın müdüre 13 Aralık’ta üç yıllık çalışma süresinin biteceğini ve onun yerine geçecek kişi için işe alım sürecinin Ekim’in başlarında başlayacağını açıkladığını söyledi.

İspanyol müdür, bir dönem daha çalışma konusundaki istekliliğini açıkça ifade etmişti. Ocak ayındaki bir basın konferansında, uzun süreli projeler yapmak için üç yıllık bir çalışma süresinin çok kısa olduğunu söylemişti. Kendisi Ulusal Modern ve Çağdaş Sanat Müzesinde görev yapan ilk yabancı kişiydi.

Daha öncesinde Barselona Çağdaş Sanat Müzesi(MACBA) Müdürü, Hollanda Rotterdam Witte De Wit Çağdaş Sanat Müzesi Müdürü ve Uluslararası Müzeler ve Modern ve Çağdaş Sanat Koleksiyonları Komitesi(CIMAM) Başkanı olarak görev yaptı yaptı.
Sae Mira


Bartomeu Mari, director of the National Museum of Modern and Contemporary Art (MMCA), will finish his term in December without extension, sources said Wednesday.

An official who is familiar with the matter at the Ministry of Culture, Sports and Tourism told Yonhap News Agency that the director's term won't be extended.

"While hearing various opinions in the Korean art industry, a majority told us that the National Museum of Modern and Contemporary Art should focus more on establishing the identity of Korean art. So we've decided to find a new director."

"According to the policy, we have notified him that it won't be possible for him to seek a second term," the source said.

Another source at the museum also confirmed that the ministry had told the director his three-year term would finish Dec. 13, and the hiring process for his replacement will start in early October.

The Spanish director had openly expressed his willingness to work for another term. During a press conference in January, he said the three-year term was too short to do a longer project. He is the first foreigner to serve as MMCA director.

He served as director of the Museum of Contemporary Art of Barcelona (MACBA), director of Witte de With Centre for Contemporary Art in Rotterdam, Holland, and president of the International Committee of Museums and Collections of Modern and Contemporary Art (CIMAM).
12.09.2018 - YonHap

[Resim: 1EO0aB.jpg]
Alıntı
Teşekkür ederiz.

>>> https://www.facebook.com/KoreaFansNewsAgency/
Alıntı
Seasonal Night Market at Seoul's Cheonggye Plaza to Open Fri. for Fall

Seoul Cheonggye Meydanındaki Mevsimlik Akşam Pazarı Cuma Günü Sonbahar Sezonu İçin Açılıyor

Seoul Cheonggye meydanında yılda iki kez kurulan mevsimlik akşam pazarı, bu hafta sonundaki son bahar sezonu açılışına hazırlanıyor.

Seoul Büyükşehir Belediyesi ticareti küresel olarak genişletmesini umdukları, girişimcilerin peşinde olacakları bir mekan sunan pazarın, Cuma gününden Pazar gününe kadar süreceğini, sonrasında 19- 21 Ekim tarihleri arasında tekrar üç gün daha olacağını açıkladı.

Mevsimlik pazar, Yeouido, Banpo and Dongdaemu’ u da içine alan başkent bölgesindeki belirli yerlerde, Mart ayından beri hafta sonları kurulan Seoul Bamdokkaebi akşam pazarının bir parçası.

Bu hafta sonundan başlayarak, bir sonraki K-pop Star için karaoke seçmeleri, balon festivali ve fotoğraf basma hizmeti gibi çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

İsmi, dans etmeyi, şarkı söylemeyi, oyunlar oynamayı seven Kore'nin geleneksel goblinlerinden olan Dokkaebi'den gelen Bamdokkaebi akşam pazarı, 28 Ekim'e kadar sürecek.

Sae Mira


A biannual seasonal night market at Seoul's Cheonggye Plaza is set to open for its fall season this weekend.

The Seoul Metropolitan Government says the market, which offers a venue for aspiring entrepreneurs with hopes to expand their businesses globally, will run from Friday to Sunday, then for an additional three days from October 19th to the 21st.

The seasonal market is part of the Seoul Bamdokkaebi Night Market which has been operating on weekends since March at a number of locations in the capital region, including Yeouido, Banpo and Dongdaemun.

Various events are lined up starting this weekend, such as karaoke auditions for the next K-pop star, a balloon festival and a photo printing service.

This year's Seoul Bamdokkaebi Night Market, whose name Bamdokkaebi comes from Korea's traditional goblin "dokkaebi" known to enjoy dancing, singing, playing games and performing tricks, will run until October 28th.

14.09.2018 - KBSWORLD

[Resim: pnpgYq.jpg]
Alıntı
Teşekkür ederiz.^^
ㅤㅤㅤㅤ

[Resim: tumblr_pemug1m_Pm_N1s5y1q5o2_540.gif]

Çiçekli yollarda yürümeye devam edelim!

BIGBANG


Alıntı
Seoul City Unveils Tourism Promotion Plans

Seoul Şehri Turizm Tanıtım Planını Açıkladı

Seoul Belediyesi, görülmesi gereken 20 turistik yeri 2023'e kadar başkente her yıl 50 milyon turist çekme amacıyla geliştirecek.

Metropol belediyesi perşembe günü Seoul'a yapılacak olan tur planlarını açıkladı.

Belediyenin amacı önümüzdeki beş sene boyunca gelecek olan truistlerin sayısını ikiye katlamak. Geçen sene 27.5 milyon turist gelmişti. 10 milyon uluslararası turistler ve 17 milyon yerel turistiyle başkenti 2017'de yılında ziyaret etmişlerdi.

Bu hedefi başarmanın bir bölümü olarak, belediye turistler için görülmesi gereken 20 yer projesini geliştirecek. Mapo Bölgesi'ndeki kültür parkı, "gelecek miraslar" olarak tasarlanan tarihi yerleri, Donuimun Müze Köyü, Katolik hacıların yolu ve Ikseon Hanok Köyü de bu 20 yere dahil.

Belediye ayrıca; düşük gelirli, engeli olan ve düzenli işi olmayanlar için turist kuponu programı hazırlayacak.

nazozgen


The Seoul city government will foster 20 must-visit tourist destinations with a goal to attract 50 million tourists to the capital city per year by 2023.

The metropolitan government unveiled plans to promote tours to Seoul city on Thursday.

It aims to nearly double the number of tourists visiting the city over the next five years from 27-point-five million last year. About ten million international tourists and 17 million domestic travelers visited the capital city in 2017.

As part of efforts to achieve this goal, the city government will develop 20 must-see tourist routes, which include a culture park in Mapo District, historical sites designated as "future heritages," Donuimun Museum Village, a Catholic pilgrims' trail and Ikseon Hanok Village.

It will also introduce a tourist voucher program for nonregular workers, those with disabilities and low-income earners.

20.09.2018 - KBS World Radio

[Resim: vPBZnO.jpg]
Alıntı
No. of Foreign Tourists Jumps 26.1% in August from Last Year

Yabancı Turist Sayısı Geçen Yıla Göre %26,1’lik Sıçrayış Yaptı

Güney Kore’ye gelen yabancı turist sayısı bir yıl öncesine göre keskin bir şekilde arttı.

Kore Turizm Organizasyonu(KT) cuma günü, geçen ay turizm amacıyla Güney Kore’yi ziyaret edenlerin sayısının, geçen yıla göre %26,1 artarak, 1.39 milyona ulaştığını söyledi.

Milliyet açısından ise Çinli turistlerin sayısı, Güney Kore’deki ABD THAAD anti füze sisteminin yayılması üzerindeki diplomatik çatışmalar arasında geçen yılki keskin azalmayı takip eden baz etkisi nedeniyle, bir yıllık sürede %40,9 a sıçradı.

BTS konserlerinin de içinde bulunduğu K-POP etkinlikleriyle ve uzun tatillerle teşvik edilmesi nedeniyle geçen ay Güney Kore’yi geçen yıla göre yaklaşık %39 daha fazla turist ziyaret etti.

Çinliler ve Japonlar haricindeki Asyalı turist sayısı, Kore ve Tayvan’ı birbirine bağlayan yolcu gemisi açılışıyla sağlanan %22,8’lik bir artışla, bir önceki yılın aynı dönemine göre %15,1 artış gördü.

Sae Mira


The number of foreign tourists to South Korea rose sharply in August from a year earlier.

The Korea Tourism Organization(KT) said on Friday that over one-point-39 million foreigners visited South Korea for tourism purposes last month, up by 26-point-one percent from the same month last year.

By nationality, the number of tourists from China jumped 40-point-nine percent in a year-long span, due in part to the base effect following sharp decline last year amid diplomatic conflicts over the deployment of U.S. THAAD antimissile system in South Korea.

Encouraged by long holidays and major K-pop events in South Korea, including BTS concerts, nearly 39 percent more Japanese visited the country last month from a year earlier.

The number of Asian tourists, excluding Chinese and Japanese, marked an on-year growth of 15-point-one percent, including a 22-point-eight percent increase from Taiwan driven partly by the launch of Star Cruises passenger ship service linking the two countries.

21.09.2018 - KBSWORLD

[Resim: k6PaAD.jpg]
Alıntı
BTS Delivers Speech at UN General Assembly Event

BTS BM Genel Kurulu Etkinliğinde Konuşma Yaptı

Ünlü K-pop grubu BTS Pazartesi günü BM Genel Kurulu'nun 73. oturumuna katıldı ve dünya liderlerinin karşısında bir konuşma yaptı.

Onlar, genel olarak 10-24 yaş arasındaki gençlere ve genç yetişkinlere yönelik düzenlenen yeni bir UNICEF’in küresel ortaklığı olan "Generation Unlimited" için düzenlenen tören etkinliğine liderlik ediyorlar.

Daha çok “RM” olarak bilinen BTS grubunun lideri Kim Nam-joon akıcı İngilizce konuşmasını yaptı ve küresel gençliğin kendini sevmesi ve ona saygı duymasının önemini vurguladı.

Bu, Güney Koreli bir sanatçı grubunun ilk kez BM Genel Kurulu etkinliğinde bir konuşma yapmış olması nedeni ile önemli bir etkinlik oldu.

Güney Kore Devlet Başkanının eşi Kim Jung-sook, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim de toplantıya katılanlar arasında yer aldı.

Arzu Can


K-pop sensation BTS attended the 73rd session of the UN General Assembly and delivered a speech to world leaders on Monday.

They were headlining a ceremonial event for "Generation Unlimited," a new UNICEF global partnership aimed at teens and young adults aged between ten and 24.

BTS group leader, Kim Nam-joon, more widely known as “RM,” gave the speech in fluent English, and stressed the importance of global youth loving and respecting itself.

This is the first time for a South Korean singer to deliver a speech at a UN General Assembly event.

South Korea’s First Lady Kim Jung-sook, UN Secretary-General Antonio Guterres and World Bank President Jim Yong Kim were in attendance.

25.09.2018 - KBS WORLD

[Resim: qvzGDV.jpg]
all world BTS

[Resim: Z9N0E0.gif]

Alıntı
S. Koreans Favor Vietnam for Holiday Travel

Güney Koreliler Tatil Seyahati İçin Vietnam’ı Tercih Ettiler

Vietnam, bu haftaki Chuseok tatilinde Güney Koreliler için denizaşırı olarak gidilen en popüler yerdi.

Yerel seyahat şirketi Mode Tur’un perşembe günü yaptığı açıklamaya göre, satılan denizaşırı seyahat paketlerinin %40’ı Güneydoğu Asya’ya, %23’ü ve %20’si de sırasıyla Çin ve Japonya’ya ait.

Güneydoğu Asya sınırları içindeyse, %39'u Vietnam’ı kendilerine varış yeri olarak seçtiler, onun arkasından %17 ile Tayvan, %13 ile Filipinler ve %12 ile Tayland geldi.

Bir diğer büyük yerel seyahat şirketi Hana Tur da, %36'lık Vietnam tur paketi satışıyla, benzer sonuçlar gösterdi.

Genel olarak denizaşırı seyahat etmek için yer ayırtanların %41’i, uzun haftasonu tatili için bu bölgeyi kullandı.

Sae Mira


Vietnam was the most popular destination for South Koreans seeking to enjoy this week’s Chuseok holiday overseas.

According to local travel agency Mode Tour on Thursday, around 40 percent of those purchasing overseas travel packages for the holiday headed to Southeast Asia, while 23 percent and 20 percent flew to China and Japan, respectively.

Among those bound for Southeast Asia, 39 percent chose Vietnam as their destination, followed by Taiwan at 17 percent, the Philippines at 13 percent, and Thailand at 12 percent.

Another major local tourist agency, Hana Tour, reported similar results, with 36 percent of Southeast Asia-bound travelers choosing Vietnam. Overall, 41 percent of overseas travelers that booked through the agency headed to the region over the long holiday weekend.

27.09.2018- KBSWORLD

[Resim: PDjmlN.jpg]
Alıntı
Teşekkür ederiz.

>>> https://www.facebook.com/KoreaFansNewsAgency/
Alıntı
Buddhist Order Picks New Executive Chief in Disputed Election

Budist Tarikatı Tartışmalı Seçimlerde Yeni İcra Şefini Seçti

Güney Kore'nin en büyük Budist mezhebi Jogye Tarikatı, selefinin yolsuzluk iddialarından ötürü bir ay sonra yeni bir yönetim şefi seçti.

Muhterem Wonhaeng, Mezhebin Merkez Konseyi tarafından seçildi ve Seoul merkezindeki Jogye Tapınağı'nın yerleşkesinde yapılan seçimlerde 315 oyun 235'ini kazandı. Wonhaeng eskiden Merkez Konseyi başkanıydı.

Wonhaeng, seçilmesinden bir yıldan az bir süre sonra, Ağustos ayında görevinden alınan eski İcra Şefi, Muhterem Seoljeong'un yerine gelerek hemen göreve başlayacak. Seoljeong, Budist düzeninin tarihinde bir ilk olarak güven oylaması oyunu kaybetti.

Wonhaeng, istifasını isteyen kıdemli rahiplerden biriydi.

Wonhaeng, seçim sonrasında yapılan basın toplantısında, Budist topluluğunun fikirlerini dinlemeye söz vererek, "Budizm ve bizim düzenimizle ilgili korkunç gerçekliğin sorumluluğunu hissediyorum" şeklinde açıklama yaptı.

Ancak Wonhaeng’in dört yıllık döneminin önünde engebeli bir yol var. Diğer üç yarışmacının, seçim sürecinin adaletsiz olduğunu iddia ederek Çarşamba günü yarıştan ayrılmasından sonra seçildi.

Bazı Budist gruplar ve kıdemli rahipler de seçim kuralları yenilenmedikçe yeni İcra şefini reddetmekle tehdit ettiler.

Wonhaeng'in seçimi, üst düzey karar mercii rahipler konseyi tarafından onaylandı.

gulnursen


South Korea's biggest Buddhist sect, the Jogye Order, elected a new executive chief Friday, one month after his predecessor was ousted over corruption allegations.

Ven. Wonhaeng was elected by the sect's Central Council, winning 235 of the 315 votes cast in the election held in the compound of Jogye Temple in central Seoul. He was formerly the chairman of the Central Council.

Wonhaeng will immediately take office to succeed the former Executive Chief, Ven. Seoljeong, who was unseated in August less than one year after his election. Seoljeong lost a no-confidence vote, the first in the Buddhist order's history.

Wonhaeng was one of the senior monks calling for his resignation.

"I feel a sense of responsibility for the dire reality facing Buddhism and our order," Wonhaeng said in a press conference after the election, vowing to listen to the opinions of the Buddhist community.

His four-year term, however, has a bumpy road ahead. He was elected after the other three competitors dropped out of the race on Wednesday, claiming the election process to be unfair.

Some Buddhist groups and senior monks have also threatened to repudiate the new executive chief unless the election rules are reformed.

Wonhaeng's election is subject to approval by the order's council of senior monks, the top decision-making body.

28.09.2018 YONHAP NEWS

[Resim: ND7YrQ.jpg]
SS501

30.11.10
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise