Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Culture & Art News from Korea
Honor Guard Performance

Onur Muhafızlarının Gösterisi

1 Haziran 2018'de Seoul merkezinde bulunan Savaş Anıtı'nda Kore Ordusu’nun onur muhafızları, vatanseverler ve gaziler ayı vesilesiyle düzenlenen bir etkinlikte sahne alıyor.

aylincygrc


The Korean Army honor guard performs during an event at the War Memorial in central Seoul on June 1, 2018, on the occasion of the month of patriots and veterans.

01.06.2018 – Yonhap News

[Resim: VDykRv.jpg]
"Nihayetinde bizi düşüncelerimiz belirliyor, düşüncelerimizi ise etrafımızda tuttuğumuz şeyler etkiliyor."
[Resim: 2y9Eq.gif]
Alıntı
'Gukak' Performance

'Gukak' Performansı

5 Haziran 2018 günü, tatil adası olan Jeju'nun güneyinde yer alan Jeju Uluslararası Havaalanı'nda düzenlenen bir etkinlik sırasında 13 Haziran’da yapılacak olan yerel seçimlerde seçmen katılımını artırmak için, geleneksel bir Kore müziği olan "gukak" performansı sergileniyor.

aylincygrc


A traditional Korean music "gukak" performance is underway during an event at Jeju International Airport in the southern resort island of Jeju on June 5, 2018, to enhance voter participation in the June 13 local elections.

05.06.2018 – Yonhap News

[Resim: 4zD8ZQ.jpg]
"Nihayetinde bizi düşüncelerimiz belirliyor, düşüncelerimizi ise etrafımızda tuttuğumuz şeyler etkiliyor."
[Resim: 2y9Eq.gif]
Alıntı
S. Korean Ballerina Wins Best Female Dancer at Prestigious Award

G. Koreli Balerin, Prestij Ödülü'nde En İyi Bayan Dansçı Ödülü Kazandı

Güney Koreli balerin, bale dünyasının en prestijli ödüllerinden birinde en iyi kadın dansçı ödülünü kazandı.

Paris Opera Balesi'nde ikinci sırada yer alan "birinci dansçı" olan Park Sae-eun, Salı günü Moskova'da düzenlenen Benois de la Danse ödül töreninde onurlandırıldı.

Ödül organizasyon komitesi, dünya çapında bale şirketlerindeki beş rakip arasından en iyi kadın dansçı olarak Park'ı seçti.

29 yaşındaki dansçı, koreograf George Balanchine'nin "Jewels" üçlemesinin bir parçası olan "Diamonds"da baş rol olarak tanınıyordu.

Park, ödülü kazanan dördüncü Güney Koreli oldu.

Benois de la Danse, Fransız dansçı ve balletmaster Jean-Georges Noverre'ı onurlandırmak için 1991'de Moskova'da Uluslararası Dans Derneği tarafından kurulan dünyanın en önemli bale ödüllerinden biridir.

Her yıl Moskova'da düzenlenen ödül töreni, dünyadaki en iyi bale gruplarının sahnelediği bale yapımlarını değerlendiriyor.

edaozgul33


A South Korean ballerina has won the best female dancer prize at one of the ballet world's most prestigious awards.

Park Sae-eun who is a "premier dancer," the second-highest tier at the Paris Opera Ballet, grabbed the honor at the Benois de la Danse awards ceremony held in Moscow on Tuesday.

The award's organizing committee chose Park as the best female dancer over five other competitors from ballet companies worldwide.

The 29-year-old was recognized for her lead role in "Diamonds," a part of the "Jewels" trilogy by choreographer George Balanchine.

She is the fourth South Korean to win the award.

The Benois de la Danse is one of the world's most authoritative ballet awards founded by the International Dance Association in Moscow in 1991 to honor French dancer and balletmaster Jean-Georges Noverre.

The award ceremony, held in Moscow each year, evaluates ballet productions staged by the top ballet troupes around the world.

06.06.2018 - KBS World

[Resim: 2ay6kA.jpg]
ㅤㅤㅤㅤ

[Resim: tumblr_pemug1m_Pm_N1s5y1q5o2_540.gif]

Çiçekli yollarda yürümeye devam edelim!

BIGBANG


Alıntı
Hwang Sok-yong Receives 2018 Emile Guimet Prize

Hwang Sok-yong, 2018 Emile Guimet Ödülünü Aldı

Ünlü Güney Koreli yazar Hwang Sok-yong, Asya Edebiyatı için verilen Emile Guimet Ödülü'nü aldı.

Fransa'daki Guimet Asya Sanat Müzesi, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Hwang'ın “At Dusk” adlı romanı için bu ödülü kazandığını açıkladı.

Geçen sene açılışı yapılan Emile Guimet Ödülü, bir önceki yıl boyunca Fransızca yayınlanmış olan Asya yazarlarının en güzel eserlerini onurlandırmıştı.

Hwang ve diğer beş Asya’lı yazar Nisan ayında küçük listeye alındı. Hindistan'ın Meena Kandasamisi, Japonya'dan Kaho Nashiki, Çin'den sanatçı Yi, Pakistan'dan Omar Shahid Hamid'i ve Tayvan'dan Wu Ming-Yi bu listede yer alan Asya’lı yazarlar oldular.

Arzu Can


Renowned South Korean writer Hwang Sok-yong has been awarded the Emile Guimet Prize for Asian Literature.

The Guimet Museum of Asian Art in France announced on Monday that Hwang won the prize for his novel “At Dusk.”

Inaugurated last year, the Emile Guimet Prize honors some of the finest works by Asian writers that have been published in French during the previous year.

Hwang and five other Asian authors were shortlisted in April. They were Meena Kandasamy of India, Kaho Nashiki of Japan, A Yi of China, Omar Shahid Hamid of Pakistan and Wu Ming-Yi of Taiwan.

26.06.2018 – KBS World

[Resim: 6N57P7.jpg]
all world BTS

[Resim: Z9N0E0.gif]

Alıntı
Teşekkür ederiz.

>>> https://www.facebook.com/KoreaFansNewsAgency/
Alıntı
Sunday at Palace

Saray'da Pazar Günü

8 Temmuz 2018'de, turistler, merkez Seoul'daki Gyeongbok Sarayı'nı gezdiler.

nazozgen


Tourists visit Gyeongbok Palace in central Seoul on July 8, 2018.

08.07.2018 - Yonhap News Agency

[Resim: ED35VB.jpg]
Alıntı
13th Busan Int'l Kids and Youth Film Festival to Open Wed.

13. Busan Uluslararası Çocuk ve Gençlik Filmleri Festivali Çarşamba Günü Başlıyor

13. Busan Uluslararası Çocuk ve Gençlik Filmleri Festivali, yedi günlük bir çalışma için Çarşamba günü başlıyor.

Etkinlik, Busan Sinema Merkezinde İran filmi olan "Hayallerin Sonu" ile açılacak.

Bu yılki etkinlikte, 55 ülkeden toplam 175 film gösterilecek, bu etkinlikle çocukların ve gençlerin sinemayla hayallerini ve yaratıcılıklarını geliştirme amaçlıyor.

Festival döneminde, yüz boyama ve kukla gösterilerinin uygulamalı deneyimleri de dahil olmak üzere çok çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

edaozgul33


The 13th Busan International Kids and Youth Film Festival will kick off on Wednesday for a seven-day run.

The event will open with the Iranian film, “The End of Dreams” at the Busan Cinema Center.

A total of 175 films from a record 55 countries will be screened at this year’s event, which aims to instill dreams and creativity in children and youths via cinema.

During the festival period, a diverse range of events will also be held, including face painting and hands-on experience of puppet shows.

09.07.2018 - KBS World

[Resim: 180709020130_e53.jpg]
ㅤㅤㅤㅤ

[Resim: tumblr_pemug1m_Pm_N1s5y1q5o2_540.gif]

Çiçekli yollarda yürümeye devam edelim!

BIGBANG


Alıntı
9 N. Korean Films to Be Screened at Bucheon Film Festival

Bucheon Film Festivali'nde 9 K. Koreli Film Perdede Olacak

Birkaç Kuzey Koreli film, bu hafta başlayacak olan Güney Koreli film festivalinde gösterilecek.

Bucheon Uluslararası Fantastik Film Festivali organizatörleri Salı günü yaptığı açıklamada, hükümetten dokuz Kuzey Koreli filmin halka açık ekranda yer alması için bir teklif aldıklarını söyledi.

Filmler, üç uzun metrajlı film ve altı kısa film olmak üzere, 1980'lerden günümüze kadar Kuzey Kore'de yapıldı ve 12 Temmuz'dan 22 Temmuz'a kadar sürecek olan festivalde özel bir gösterim etkinliğinde gösterilecek.

Onlardan biri olan, 2016 yılında üretilen ''Evimizin Hikayesi'' filmi Pyongyang Uluslararası Film Festivali'nde birçok ödül aldı.

edaozgul33


Several North Korean movies will be screened at a South Korean film festival that kicks off this week.

The organizers of the Bucheon International Fantastic Film Festival said on Tuesday that it received a grant from the government for the public screening of nine North Korean films.

The films, including three feature-length movies and six shorts, were made in North Korea from the 1980s up until recently and will be shown at a special screening event during the festival that runs from July 12th to the 22nd.

One of them, “The Story of Our Home” produced in 2016, received several awards at the Pyongyang International Film Festival.

10.07.2018 - KBS World

[Resim: 180710065625_e1.jpg]
ㅤㅤㅤㅤ

[Resim: tumblr_pemug1m_Pm_N1s5y1q5o2_540.gif]

Çiçekli yollarda yürümeye devam edelim!

BIGBANG


Alıntı
Teşekkür ederiz.

>>> https://www.facebook.com/KoreaFansNewsAgency/
Alıntı
Vietnam Film Festival to Kick off in Seoul Next Week

Haftaya Seoul'da Vietnam Film Festivali Başlıyor

Kore Film Konseyi, gelecek hafta Seoul'da 2. Vietnam Film Festivali yapılacağını duyurdu.

Vietnam Film Günleri, Kore'de, gelecek hafta çarşambadan itibaren iki gün boyunca Lotte Sinema Dünya Kulesi'nde gösterilecek. Bu, geçen yıl, Seoul-Hanoi diplomatik bağların 25. yıl anma töreni için düzenlenen açılış etkinliğini takip edecek.

"The Girl from Yesterday" isimli film de dahil olmak üzere Vietnam Sinema Bölümü'nün önerdiği üç uzun metrajlı film gösterilecek.

Film konseyinin çarşamba günü yaptığı açıklamaya göre, bu etkinliğin Güney Kore halkının Vietnam filmlerine ilgisini arttıracağı ve iki ülke arasındaki karşılıklı kültürel bağları güçlendireceği düşünülüyor.

nazozgen


The Korean Film Council has announced it will hold a second Vietnamese film festival in Seoul next week.

The Vietnam Film Days in Korea event will be held at Lotte Cinema’s World Tower branch for two days from Wednesday of next week. This follows the inaugural event held last year to commemorate the 25th anniversary of Seoul-Hanoi diplomatic ties.

Three feature-length films recommended by the Vietnam Cinema Department will be screened, including “The Girl from Yesterday.”

The film council said on Wednesday it hopes the event will raise the South Korean public’s interest in Vietnamese films and help expand cultural exchanges between the two countries.

11.07.2018 - World KBS Radio

[Resim: JDqX5q.jpg]
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise