Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chunghye-wang / 충혜왕 (Goryeo)
#1
Chunghye-wang / 충혜왕 (Goryeo)

[Resim: 91982335.png]

Adi : 충혜왕
Dogum Tarihi : 1315
Ölüm Tarihi : 1344
Tahta Kaldigi Yillar : 1330-1331 ve 1340-1344


Chunghye, Kore'nin Goryeo hanedaninin 28inci kraliydi. O, Goryeo’da hovarda yasam tarzi ile hatirlanir. Kadinlari kaçirip, tecavüz etmek ve sonra da öldürmek onun aliskanligiydi. Chunghye, kral Chungsuk ve kraliçe Myeongdeok'un ogluydu, O , Botapsilli olan Mogol ismiyle bilinir.

Chunghye, 1328'de Çin'e Yuan hanedanligina yolculuk yapti. 1330'da, Kral Chungsuk tahttan feragat etti ve Imparator, tahti devralmasi için Chunghye'yi Goryeo’ya yolladi. Ama ilerleyen yillarda, Chungsuk, tahta döndü ve Chunghye'de Çin'e döndü.1339'da Kral Chungsuk öldü. Bir grup soylu Wang go'nun(Goryeo kraliyet ailesinin bir üyesi ve kral Chungryeol'un erkek torunudur.) tahta çikmasi talep etti, onu destekledi fakat onlarin bu hareketi basarisiz oldu ve Chunghye'nin hükümdarligi iade edildi.
Chunghye'nin kraliçesi, Prenses Deongnyeongdu ve Chungmok'u dogurdu.


Çeviri: wiseacre_daisy

English

Chunghye of Goryeo

Chunghye of Goryeo (1315 – 1344, r. 1330-1331, 1340-1344) was the 28th king of the Goryeo dynasty of Korea. He was remembered in the Goryeosa for his licentious lifestyle, particularly his habit of abducting, raping, and killing women. Chunghye was the son of King Chungsuk and Queen Myeongdeok, a Hong. He is sometimes known by his Mongolian name, which is rendered in hanja as Botapsilli.

Chunghye travelled to Yuan Dynasty China in 1328. In 1330, then-king Chungsuk petitioned to abdicate the throne, and the emperor sent Chunghye back to Goryeo to assume the throne. But in the following year, Chungsuk returned to the throne and Chunghye returned to China. In 1339, Chungsuk died. One faction supported the noble Wang Go's claim to the throne, but their attempted coup failed and Chunghye's reign was restored.

Chunghye's queen was Princess Deongnyeong, who gave birth to Chungmok.
Alıntı
#2
Konu için tesekkürler. Alkis
Alıntı
#3
Çok güzel bir paylasim olmus. Ellerine saglik. Onay
İmza yüksekliği en fazla 103, genişliği en fazla 400 olmalı.
Alıntı
#4
Ablacim konu için sagol. Ne kadar emek verdigini tahmin edebiliyorum. Biggrin
Alıntı
#5
Sevmedim bu krali. Her ülke tarihinin kara sayfalari olabiliyor.
Konu için tesekkürler.
Hakkınızı helal edin. ~
Alıntı
#6
Arkasindan iyi insandi diyen olmamistir heralde... Bence Jumong'un soyundan olmadigi halde bir kral olduguna sükredip isini iyi yapmaliydi ama adamin yaptiklarina bak. Paylasim için tesekkürler.
Alıntı
#7
Tanitim için tesekkürler. Alkis

Hyun Bin :j

[spoiler][Resim: dejavuistek.png][/spoiler]
Alıntı
#8
Paylasim için tesekkürler. ~~ Onay
Alıntı
#9
Kraligina yakismayan bir aliskanligi yüzünden sanirim halki tarafindan da pek sevilmeyen biri ki bu kisa bir konu da olsa okundugu kadariyla belli oluyor, sevilmeyen ve pek basarilara imzasini atamayan bir kralmis.Abaza
Alıntı
#10
Nasıl bir kralmış bu ya?
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise