Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BTS and IU Cap off ‘unbelievable’ Year: Exo, Wanna One and More Were Big Winners
Yazar Mesaj
Arzu Can Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Administrator : 관리자

Mesajlar: 1,411
Üyelik Tarihi: 11-11-2015
Rep Puanı: 42
Mesaj: #1
BTS and IU Cap off ‘unbelievable’ Year: Exo, Wanna One and More Were Big Winners
BTS and IU Cap off ‘unbelievable’ Year: Exo, Wanna One and More Were Big Winners at the 32nd Golden Disc Awards
BTS ve IU'nun Yılı 'inanılmaz' Kapatışı: Exo, Wanna One ve Daha Pek Çoğu, 32. Altın Disk Ödülleri'nin Büyük Kazananları Arasında

[Resim: y0nvV9.jpg]
BTS, Perşembe günü düzenlenen altın Disk Ödüllerinin ikinci gününde, Eylül ayında yayınladıkları "Love Yourself: Her" adlı albümü için 'Yılın Albümü' ödülüne ev sahipliği yaptı. [ILGAN SPOR]

[Resim: Mdlb16.jpg]
Exo, Global Popüler Sanatçı ve Genie Müzik Ödülleri En Popüler Yıldızı da dahil olmak üzere bu yılın herhangi bir grubu için en çok dört Golden Disc ödülü aldı. [ILGAN SPOR]

[Resim: LboXmV.jpg]
Soldan, Wanna One Yılın Dijital Çaylak Sanatçısı seçildi, ortadaki Blackpink ise dijital şarkı kategorisinde ikinci düzey bir ödül kazandı. IU, yalnız bir kadın sanatçının daha önce 2007'de aldığı ödülden beri ilk kez "Through the Night" adlı dijital şarkı kategorisinde büyük ödüle layık görüldü. [ILGAN SPOR]

İki günlük olarak düzenlenen Golden Disc Ödülleri etkinliğinde verilen büyük ödüller, şarkıcı UI'nin "Through the Night"ı ve "Love Yourself: Her" adlı albümü ile BTS adlı erkek grubuna gitti.

Gyeonggi Eyaletinde bulunan Ilsan'daki Kintex'de düzenlenen yıllık müzik ödüllerinin ilk gününde BTS, dijital şarkı kategorisinde bir ödüle ev sahipliği yaptıktan bir gün sonra Korelilerin de kalp atışlarını hızlandıran, "Love Yourself: Her" albümü ile Yılın Albümü ödülüne layık görüldü ve 2014'ten beri Yılın Albümü ödülünü evine götüren erkek grubu Exo ile verdiği şiddetli rekabete rağmen bunu kazanabildiler. BTS, dijital şarkı kategorisinde ödül alanların arasında olan Blackpink, Heize, Bolbbalgan4, Akdong Musician, Twice, Winner, Big Bang, Yoon Jong-shin ve Red Velvet gibi şarkıcılar arasında oldu.

BTS grubunun lideri RM yaptığı kabul konuşmasında: "Ben hayranlarımızı gerçekten seviyorum. Dün Golden Disc Ödülleri töreninde servet değerindeki ödülü aldık. Karanlığın aydınlanacağını ve bu ışığın 2018'e parlayarak girmemizi sağlayacağını, bu büyük ödülün kendileri için [yılın] ilk ışık haline geldiğini " söyledi.

BTS üyesi Jimin, "Dijital şarkı kategorisinde Bonsang'ı [ikinci seviye ödül] ve Yılın Albümü gibi büyük bir ödüle layık görüldüğümüz için çok minnettarız. Geçen sene bize inanılmaz şeyler geldi ve bence bunu ajansımıza, üyelerimize ve en önemlisi bizi seven ve destekleyen [fan club] ARMY'ye çok teşekkür ediyoruz " dedi.

Bu yılki K-POP etkinliğinde, BTS, dört yıl aradan sonra ödülü kazanan grup olduğu için de tebrik edildi. Geçtiğimiz sene Amerika Birleşik Devletlerinde büyük başarılar elde eden BTS, 2014 yılında ilk Çaylak Sanatçı ödülünü aldıktan sonra ilk kez bu etkinlikte bu sefer de ilk Altın Disk Ödülünü almayı başardı.

Ödüller için puanlama, satılan toplam albüm sayısına (yüzde 80) ve bir uzman değerlendirmesine (yüzde 20) dayalı olarak hesaplandı. BTS'in, Eylül ayında piyasaya çıkan ve toplam 1.49 milyon satmayı başardı ve ülke içindeki kıyaslamada müzik satış sıralama şirketi Gaon Chart'ın 2011'de verileri toplamaya başlamasıyla birlikte kaydedilen en yüksek satışlar olduğu bildirildi. Exo'nun Temmuz ayında yayınladığı "The War" Korece ve Çince sürümleri de dahil olmak üzere 1,08 milyon dolar sattı. Dördüncü yeniden yayımlanan albümü "The Power of Music" (511.856) birleştiren Exo toplamda yaklaşık 1.6 milyon dolarlık albüm sattı ancak Golden Disc Ödülleri, ayrı bir rekor olarak yeniden düzenlenmiş yeni bir albüme imza attı.

Exo grubu: "Çok fazla ödül almış olmaktan dolayı çok mutluyuz. 2018'de elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz "dedi. Etkinlikte en çok ödül alan grup olan Exo, yıl içinde ülke içerisinde dört ödül aldı. Bunlar: Global Popüler Sanatçı, Genie Müziklerinin En Popüler Yıldızı, Ceci Asia Icon Ödülü ve En Popüler Star Asya Ödülü'dür.

Wanna One, Mnet'in ses yarışma programı olan "Produce 101"in ikinci sezonunda Dijital Şarkı Alanında Yılın Çaylak Sanatçısı seçildi. Kız gruplarından Twice, iki günlük etkinlik boyunca Ceci Asia Icon Award dahil olmak üzere üç ödül aldı.

Önceki gün, IU, "The Through The Night" şarkısı için Yılın Dijital Şarkısı ödülüne layık görülmüştü."Geçen Mart ayında 'Through The Night' yayına sunulmuştu. Son dört mevsimde onu seven herkese teşekkür etti. Demoyu aldığımdan beri ve şarkı sözlerini yazarken bu şarkı ödülüne layık olduğum için kendimi çok şanslı hissettim." Onun kabul konuşmasında 'Through The Night'ın varlığı için çok minnettarım "dedi.

Sadece bir kadın sanatçının ilk kez 2007'de aldığı Büyük Ödül'den bu yana Ivy “If You’re Gonna Be Like This” şarkısı için onurlandırıldı.

Golden Disc Ödülleri, 32. yılında, yerel müzik endüstrisindeki olağanüstü başarıları tanıtmak için düzenlenen yıllık bir müzik ödülü festivalidir. Etkinlik ilk olarak 1986'da başladığından beri, Kore'deki en prestijli ödül törenlerinden biri haline geldi. Bu yılki etkinlik, JTBC Plus ve Ilgan Sports tarafından ortaklaşa olarak düzenlendi.

all world BTS

[Resim: Z9N0E0.gif]
13-01-2018 13:11
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Arzu Can Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Administrator : 관리자

Mesajlar: 1,411
Üyelik Tarihi: 11-11-2015
Rep Puanı: 42
Mesaj: #2
RE: BTS and IU Cap off ‘unbelievable’ Year: Exo, Wanna One and More Were Big Winners
English

[Resim: y0nvV9.jpg]
BTS took home the Album of the Year award on the second day of the two-day Golden Disc Awards on Thursday for their September release “Love Yourself: Her.”[ILGAN SPORTS]

[Resim: Mdlb16.jpg]
Exo took home four Golden Disc awards, the most for any group this year, including the Global Popular Artist and Most Popular Star of Genie Music awards. [ILGAN SPORTS]

[Resim: LboXmV.jpg]
Wanna One, left, was named Digital Song Rookie Artist while Blackpink, middle, won a second-level prize in the digital song category. IU won the grand prize in the digital song category for “Through the Night,” which was the first time a solo female artist won the award since 2007. [ILGAN SPORTS]

The grand prizes of the two-day Golden Disc Awards went to solo singer IU for her song “Through the Night” and boy band BTS for their album “Love Yourself: Her.”

A day after BTS took home a prize in the digital song category on the first day of the annual music awards held on Wednesday night at Kintex in Ilsan, Gyeonggi, the Korean heartthrobs scooped up the Album of the Year award for their record, “Love Yourself: Her,” despite fierce competition from boy band Exo, who has taken home the Album of the Year award every year since 2014. BTS’ second-level prize in the digital song category was shared with Blackpink, Heize, Bolbbalgan4, Akdong Musician, Twice, Winner, Big Bang, Yoon Jong-shin and Red Velvet.

“I really love you fans. I picked up a fortune cookie yesterday at the Golden Disc Awards ceremony. It said that darkness will clear up and light will enter in 2018. I think this grand prize has become our first light [of the year],” said BTS leader RM in the group’s acceptance speech.

BTS member Jimin said, “We are very grateful for having received Bonsang [second-level prize] in the digital song category and the grand prize for the Album of the Year. Last year, lots of unbelievable things happened to us, and I believe we could only achieve this much thanks to our agency, members, and most importantly, to our [fan club] ARMY, who has always loved and supported us.”

This year’s event marked BTS’ fourth consecutive year of winning an award at the major K-pop event. BTS, which found success in the United States last year, bagged their first Golden Disc Award in 2014, when they received the Rookie Artist award.

The scoring for the awards are calculated based on the total number of albums sold (80 percent) and an expert evaluation (20 percent). BTS’ “Love Yourself: Her,” released September, sold a total of 1.49 million - the highest sales recorded since Gaon Chart, the country’s benchmark music sales tracker, started collecting data in 2011. Exo’s “The War,” unveiled in July, sold 1.08 million, including both the Korean and Chinese versions. Combining the fourth repackaged album, “The Power of Music” (511,856) Exo sold a total of almost 1.6 million albums, but the Golden Disc Awards counts a repackaged album as a separate record.

“We’re very happy to have received so many awards. We will continue to do our best in 2018,” said Exo, who was the most awarded group at the event, taking home four awards: Global Popular Artist, Most Popular Star of Genie Music, Ceci Asia Icon Award, and the Most Popular Star of Asia Award.

Wanna One, a male act formed from the second season of Mnet audition program “Produce 101,” was named Digital Song Rookie Artist while female act Twice took home three awards over the course of the two-day event, including the Ceci Asia Icon Award.

On the previous day, IU was honored the Digital Song of the Year award for her song “Through the Night.”

“‘Through the Night’ came out last March. Thank you to everyone who has loved it for the past four seasons. Ever since I received the demo, and while I wrote the lyrics, I’ve felt so lucky to have been given the song. I’m so grateful for the existence of ‘Through the Night,’” she said in her acceptance speech.

It was the first time a solo female artist has received the Grand Prize since 2007, when Ivy was honored for her song “If You’re Gonna Be Like This.”

In its 32nd year, Golden Disc Awards is an annual awards show organized to recognize outstanding achievements in the local music industry. Since the event started in 1986, it has grown to become one of the most prestigious awards ceremonies in Korea. This year’s event was co-hosted by JTBC Plus and Ilgan Sports.

Kaynak / Source

all world BTS

[Resim: Z9N0E0.gif]
(Bu Mesaj 13-01-2018 13:45 değiştirilmiştir. Değiştiren : dalnim.)
13-01-2018 13:13
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
dalnim Çevrimdışı
K-F CEO
*******
Korea-Fans CEO

Mesajlar: 5,183
Üyelik Tarihi: 18-07-2011
Rep Puanı: 348
Mesaj: #3
RE: BTS and IU Cap off ‘unbelievable’ Year: Exo, Wanna One and More Were Big Winners
BTS and IU Cap off ‘unbelievable’ Year: Exo, Wanna One and More Were Big Winners at the 32nd Golden Disc Awards
BTS ve IU'nun Yılı 'inanılmaz' Kapatışı: Exo, Wanna One ve Daha Pek Çoğu, 32. Altın Disk Ödülleri'nin Büyük Kazananları Arasında
Translated by Arzu Can

>>> https://www.facebook.com/groups/kgfatr/
13-01-2018 13:57
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
jiyeon Çevrimdışı
Tüm kore grupları!
*******
Super Administrator: 슈퍼 관리자

Mesajlar: 39,149
Üyelik Tarihi: 05-11-2010
Rep Puanı: 379
Mesaj: #4
RE: BTS and IU Cap off ‘unbelievable’ Year: Exo, Wanna One and More Were Big Winners
Teşekkürler. ^^

시노시작
[Resim: DyZ46m.jpg]


13-01-2018 18:42
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Arzu YeSungGyu Çevrimdışı
K-Drama•2008 | K-POP•2011
*****
Admin Assistant

Mesajlar: 11,792
Üyelik Tarihi: 13-11-2012
Rep Puanı: 138
Mesaj: #5
RE: BTS and IU Cap off ‘unbelievable’ Year: Exo, Wanna One and More Were Big Winners
Herkesi tebrik ediyorum. Özellikle Wanna One'ı. ^^ Çeviri ve paylaşım için teşekkürler. ^^

[Resim: RnW9qn.gif]
♥ All I Wanna Do, Wanna One ♥
♥ GOT7 ♥ iKON ♥ Stray Kids ♥ SF9 ♥
13-01-2018 19:34
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Youtube Google Linkedin Tumblr Digg MySpaceKonuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
[-]
Gönder: -
Seçenekler
Yükleniyor...
Gülümsemeler
Yeni Pencerede Aç


İletişimKorea-fans.comYukarıya dönHafif SürümRSS