Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asian Culture Complex
#1
Asian Culture Complex

[Resim: a11h.jpg]

Amerikan tabanlı Kore mimarı Kyu Sung Woo, 18 Mayıs Demokrasi Plazası için Gwangju şehir merkezinde bir Asya Kültür Kompleksi tasarlamıştır.

Woo'nun tasarımlarında doğal ışıklar, cam küpleri ile yapılan çatı pencereleri, ışık tüpleri, pencereli üst kısımlar, ışıklı raflar ve şeffaf, ince dokunmuş kumaşlar, Kore'nin doğası ve manevi bir "ışık şehri" ile değişmez bir bağlantı oluşturmak için kullanılmıştır. Eski bir polis yönetim binasında bulunan ziyaretçi merkezinin vitrinlerinde, Asya çapında demokrasi hareketleri sergilenir.

ACC için tasarım stratejisi, toprak içinde, Gwangju'nun iklim koşullarına yanıt veren yeni bir park ve bina yaratmaya merkezlenmiştir. İklim koşulları, proje için termodinamik açıdan binanın bütününü ayrıntılı bir şekilde göz önüne çıkarmaktadır. Yapı, malzeme ve mekanik sistemler birleşik bir kavramın parçalarını sinerjistik bileşenleri olarak kombine eder. Ziyaretçiler, güney, batı ve kuzeyde metro ve büyük giriş bağlantıları da dahil olmak üzere çok sayıda noktalardan komplekse erişebilirler.

English

American based Korean architect Kyu Sung Woo has designed the Asian Culture Complex for may 18th democracy plaza in downtown Gwangju, South Korea.

Woo’s design exploits natural light, with glass cube skylights, light tubes, clerestories, light shelves, and transparent scrims, to create a literal connection with nature and a spiritual one to Korea’s 'city of light.'
A visitor center, in a former police administration building, showcases exhibits about democracy movements throughout asia.

He design strategy for the ACC, centered on creating a new park and building within the earth, responds to the climatic conditions of gwangju. The climate concept for the project emerges from a thorough consideration of the totality of the building from a thermodynamic perspective. Form, material, and mechanical systems combine as synergistic components of a unified concept. Visitors access the complex from numerous entry points, including links to subways and major entrances on the south, west and north.

Kaynak / Source
You're a sky
full of stars

[Resim: 0E8dXo.gif]
Alıntı
#2
[Resim: 3ee1.jpg]

[Resim: omj2.jpg]

[Resim: imzq.jpg]

[Resim: 0qu8.jpg]
You're a sky
full of stars

[Resim: 0E8dXo.gif]
Alıntı
#3
[Resim: 8za0.jpg]

[Resim: 1i79.jpg]

[Resim: 4equ.jpg]

[Resim: 5ymg.jpg]
You're a sky
full of stars

[Resim: 0E8dXo.gif]
Alıntı
#4
Ellerine sağlık.^^
Montaj Bloggif oluşturulan
Kim Woo Bin♥
T.O.P♥
종현아 1990∞
Alıntı
#5
Bilgiler için teşekkür ederiz...Onay

>>> https://www.facebook.com/KoreaFansWorld
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise