Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anadolu'da Kore Müziğinden Esintiler
#1
Anadolu'da Kore Müziğinden Esintiler

Anadolu Üniversitesi Halk Blim Merkezi düzenlediği Uluslararası Doğu Müzik Günleri kapsamında 13 Şubat Cuma günü Kore müziği konulu bir sunum yapıldı.


Anadolu Üniversitesi Halkbilim Araştırmaları Merkezi tarafından düzenlenen Doğu Müzik Günleri’nin 13 Şubat Cuma günü düzenlenen ikinci gün oturumlarında Çaykovski Moskova Devlet Konservatuarı’ndan Marina Vavilova “Uzak Doğu Bölgesi Sosyo Kültürel Yapısında Kore Müzik Geleneğinin Özellikleri” konulu bir sunum yaptı. Başkanlığını Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nden Doç. Dr. Volkan Yüzer’in yaptığı oturumda Marina Vavilova, Doğu Asya’da Çin, Japon ve Kore gibi üç büyük kültürün bulunduğunu belirterek Kore Müziği’nin ve kültürünün çevredeki komşularından oldukça etkilendiğini vurguladı. Vavilova, özellikle Çin’in kültür ve müzik olarak Kore’yi oldukça etkilediğini ve pek çok benzerlikler bulunduğunu ancak farklılıkların da Kore Müziği’nde duyulabileceğini belirterek Kore müziğinden örnekler dinletti. Marina Vavilova, Kore müziğinde farklı yönelimlerin olduğunu ve bu yönelimlerin genel olarak arka planında felsefi bir bakış olduğunu sözlerine ekledi.


Anadolu Üniversitesi / 17.Sub.2009
Alıntı
#2
(17-03-2009, Saat: 1:18)Wando demiş ki: [Resim: 1234856798koremuzik.jpg]

Anadolu Üniversitesi Halk Blim Merkezi düzenledigi Uluslararasi Dogu Müzik Günleri kapsaminda 13 Subat Cuma günü Kore müzigi konulu bir sunum yapildi.

Anadolu Üniversitesi Halkbilim Arastirmalari Merkezi tarafindan düzenlenen Dogu Müzik Günleri’nin 13 Subat Cuma günü düzenlenen ikinci gün oturumlarinda Çaykovski Moskova Devlet Konservatuari’ndan Marina Vavilova “Uzak Dogu Bölgesi Sosyo Kültürel Yapisinda Kore Müzik Geleneginin Özellikleri” konulu bir sunum yapti. Baskanligini Anadolu Üniversitesi Açikögretim Fakültesi’nden Doç. Dr. Volkan Yüzer’in yaptigi oturumda Marina Vavilova, Dogu Asya’da Çin, Japon ve Kore gibi üç büyük kültürün bulundugunu belirterek Kore Müzigi’nin ve kültürünün çevredeki komsularindan oldukça etkilendigini vurguladi. Vavilova, özellikle Çin’in kültür ve müzik olarak Kore’yi oldukça etkiledigini ve pek çok benzerlikler bulundugunu ancak farkliliklarin da Kore Müzigi’nde duyulabilecegini belirterek Kore müziginden örnekler dinletti. Marina Vavilova, Kore müziginde farkli yönelimlerin oldugunu ve bu yönelimlerin genel olarak arka planinda felsefi bir bakis oldugunu sözlerine ekledi.

Anadolu Üniversitesi / 17.Sub.2009

Vay. Biggrin Anlatim için sagolun.
Alıntı
#3
Paylasim için tesekkürler. Onay Onay Biggrin
Alıntı
#4
Süpermis.
Alıntı
#5
Onay Güzel paylasim Sinan, her zaman ki gibi süpersin. Emegine saglik. AlkisAlkisAlkis
Alıntı
#6
Bilgilendirme için tesekkürler. Onay
İmza eni en fazla 400 olmalı.
Alıntı
#7
O da güzel. Biggrin Bilgilendirme için tesekkürler Sinan Abi. Smile
●gσσηg ● αηgєℓℓ ●

●υ кιѕѕ ● ѕнιηєє ● ѕυנυ● вιgвαηg ● ѕѕ501 ●
Alıntı
#8
Ne güzel. Smile Tesekkürler. Smile
Alıntı
#9
Paylasim için tesekkürler. Onay


난 아주 행복 해요! ㅎㅎ ^^
♥ HyuNur ♥
█║▌│█│║▌║││█║▌ ║▌║
© %1oo Kσяeαη ®Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise