Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A Survey on Life Course Expectations in Turkey
#1
A Survey on Life Course Expectations in Turkey
Türkiye’deki Yaşam Seyri Beklentileri Üzerine Bir Çalışma 

Araştırmayı destekleyen kurum: Boğaziçi Üniversitesi 
Proje Yürütücüsü: Ali İ. Tekcan 
E-mail adresi: [email protected] 
Araştırmacının adı: Büşra Nur Güllü 
E-mail adresi: [email protected] 
Telefonu: 0212 359 44 81

Bu çalışma Türkiye’deki yaşam seyri beklentilerini ortaya çıkarmak ve bu beklentilerin ilişkili olduğu düşünülen olası unsurları incelemek amacıyla hazırlanmıştır. Araştırma bilimsel bir amaçla yapılmaktadır. Çalışma Boğaziçi Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Yüksek Lisans ve Doktora Tezleri Etik İnceleme Komisyonu onayı ile internet üzerinden tamamlanacak şekilde tasarlanmıştır.

Araştırmaya katılmayı kabul ettiğiniz takdirde sizlerden yaşam seyri beklentilerinizi değerlendirmeniz, farklı kültür ve kişilerle olan ilişkilerinize dair ölçekler doldurmanız ve bazı demografik bilgileriniz (yaş, cinsiyet, eğitim durumu vb.) istenecektir. Araştırma zekâ ya da yetenek ölçmemektedir. Bu çalışmada karşılaşacağınız soruların hiçbirinin doğru ya da yanlış cevapları yoktur. Yapmak istediğimiz araştırmanın size risk getirmesi beklenmemektedir.

Çalışmayı tamamlamak yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Çalışmaya katılımınız tamamen isteğe bağlıdır. İstediğiniz zaman çalışmaya katılmaktan vazgeçebilirsiniz. Bu durumda sizden almış olduğumuz veri silinecektir. Katılımcı bilgilerinin gizliliği esas tutulmakta ve verdiğiniz bütün bilgiler anonim olarak toplanmaktadır.

Katılım öncesi ya da sonrasında çalışmayla ilgili soru ya da fikirlerinizi yukarıda belirtilen iletişim kaynakları üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir sorunuz varsa Sosyal ve Beşeri Bilimler Yüksek Lisans ve Doktora Tezleri Etik İnceleme Komisyonu’na da [email protected] adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

* Çalışma sonunda kura yöntemiyle belirlenecek toplamda 3 kişiye 50 TL'lik D&R online alışveriş sitesi hediye çeki verilecektir. Ankete katılımınız karşılığında çekilişe katılım hakkı verilecektir. Ankete yalnızca bir kere katılabilirsiniz.

Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Korea-fans.com Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise