Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A Good Day in Kondae on the Cheap: The Neighborhood Around Konkuk University
Yazar Mesaj
Arzu Can Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Administrator : 관리자

Mesajlar: 1,395
Üyelik Tarihi: 11-11-2015
Rep Puanı: 42
Mesaj: #1
A Good Day in Kondae on the Cheap: The Neighborhood Around Konkuk University
A Good Day in Kondae on the Cheap: The Neighborhood Around Konkuk University is Known for delicious treats, Unique Shops and Fun Activities For People of All Ages
Kondae'de Ucuz ve İyi Bir Gün: Konkuk Üniversitesi'nin Çevresini Kapsayan Mahalle, Her Yaştan İnsana Sunduğu Lezzetli Yemekleri Benzersiz Mağazaları ve Eğlenceli Aktiviteleri İle Ünlüdür

[Resim: LbGzYo.jpg]

Konkuk Üniversitesi çevresinde (genellikle Kondae Korece olarak anılmıştır) uzun süredir gençler için ucuz ve leziz yemek seçenekleri ve hafta sonları eğlenilecek cazibe merkezleri sunarak, birbirleri ile takılmaları için sıcak bir noktadır, ancak son zamanlarda istasyonun çevresindeki mahallede haftanın her günü gittikçe insanlarla dolup taşan bir kültür merkezi haline geldi. Son yıllarda en çok ilgi gören alanlardan biri Common Ground alışveriş merkezi olmuştur ancak çok fazla harcama yapmak zorunda kalmadan eğlenmek isteyenler için uğrayacak diğer cazip eğlence yerleri de vardır.

Bir muhabir, 20.000 Won'dan (18,60 $) en iyi sonucu almaya kararlıydı ve eğlence dolu bir günün sonunda sadece 17,800 Won harcadığını görerek bulunduğu ortamdan ve kendinden gurur duyuyordu.

Sabah 11.00'de Açılan Seoul Büyük Çocuk Parkı
Konkuk Üniversite İstasyonuna gitmeden önce 7 numaralı hat üzerindeki Children's Grand Park İstasyonu'nda ininiz. 1 numaralı çıkışa çıkınız ve burada Seoul Children's Grand Park'ın ana kapısı ile karşılaşacaksınız. Adına aldanmayın; park çoğunlukla ücretsiz olarak çocuklar ve yetişkinler tarafından çok beğenilmektedir, bir hayvanat bahçesi, botanik bahçesi, aperatif dükkanları, hayvan şovları (sirkler) ve ziyarete gelen aileleri eğlendirmek için günlük pek çok etkinliği içerisinde barındırıyor.

Kış nedeniyle kültürel etkinliklerin çoğunluğu geçici olarak durdurulmuş olsa da, hava ısınırken, yakında tekrar kapılarını açacak yerleri aramaya başlayabilirsiniz.

Ana girişe girerken göreceğiniz ilk nokta Önemsiz Sanat Köyü'dür. 2012'de kurulan parktaki işçiler, popüler film karakterleri ve hayvanların tadını çıkarabilecekleri heykelleri oluşturmak için gerekli tüm malzemeleri topladılar. Heykellerin her birine daha yakından bakmak, kolay tanınan geri dönüştürülmüş malları ortaya koyduğu çaba nedeniyle, köyü görmek gerçekten önemli sebeptir ve manzarası görülmeye değerdir.

Junk Sanat Köyüne baktıktan sonra botanik bahçesine gidin. Bahçe, bu muhabire kendisinş daha çok ormanda olduğunu hissettirmiş ve çimenli manzara içinde dolaşmayı eğlenceli hale getirmiştir onun için. Bahçeyi gezdikten sonra hayvanat bahçesine gidin. Leoparlar, jaguarlar, Asyatik siyah ayılar, kırmızı tilkiler, lekeli diğer canlılar, maymun, papağan ve daha birçok canlının bulunduğu bu ücretsiz hayvanat bahçesinde hayvan çeşitliliğine şaşırabilirsiniz.

Öğleden Sonra 1'de Açılan Hwayang Jeil Geleneksel Market & Myeongdong Bunsik
Parkın etrafını dolaştıktan sonra, boş midenizi doldurmak için birçok sokak gıdasına ev sahipliği yapan Hwayang Jeel geleneksel pazarına doğru ilerleyin. Sosisli, balık şeklindeki kırmızı fasulye aperatifleri, tütünlü patatesli kek, balık kekleri ve daha pek çok seçenek mevcut olsa da, bu muhabir Myeongdong Bunsik'e doğru yola koyulma kararı aldı. Restoran oldukça sıkışık olmasına rağmen, mağazanın önünden harika bir şekilde görülen yağlı köfte görüntüsü, herkesin kendi yollarını durduracak ve onları içeri çekecektir. Ve fiyatları da çok ucuzdur. Tüm köfte 10 adet 3,000 Won, eatery de tteokbokki, balık kekleri, ramen ve çaydanlık çorbası gibi diğer çeşitli yemekleri de satıyor bu market.

Öğleden Sonra 2'de John & Jill
Midenizi köfte ile doldurduktan sonra, günün geri kalanında enerjinizi korumak için bir fincan kahveye ihtiyacınız olabilir. Uygun fiyata iyi bir kalitede kahveyi isterseniz, pazardan uzakta olmayan John & Jill tasfiye kahvesine gidin. Bir tasfiye dükkânı olduğu için, kahve fiyatları sadece 2,000 Won'a malolan Americano bile aşırı pahalı değildir. Menüdeki en pahalı madde, ne içeceğini bilmiyorsan, barista'nın önerdiği imzalı kahveleridir. Bu muhabir kızarmış köfteyi bitirdikten sonra çok susuz kalmıştı, bu yüzden 3,500 Wona konserve bir latte almaya karar verdi. Bu paketleme atölyesi, kahvelerini teneke kutu içerisinde satıyor, bu nedenle müşteriler içtikleri şeylerin tadını uzun süre çıkarabilirler.

[Resim: 9mb15Z.jpg]

Öğleden Sonra 2:30'da ORTAK ALAN
2015 yılında kurulan Common Ground, 200 konteyner kutusunda bir araya getirilmiş konteyner parkı olup şu anda dünyanın en büyük konteyner parkıdır.

Kutuların içinde, herhangi bir ziyaretçiyi saatlerce eğlendiren özel mağazalar ve sergiler bulunmaktadır. Bu kültür merkezi hakkında en ilginç olan, hiçbir popüler marka veya franchise bulunamamasıdır. Bunun yerine, gençlere hitap eden eşsiz markalar, start-up mağazaları, küçük ölçekli işletmeler ve sosyal işletmeler topluluğu alışveriş merkezi çevresinde kümelenmekte ve proje mağazaları ve sergileri düzenli olarak değişmektedir.

Halen devam eden ilginç sergiler olmamasına rağmen, bu muhabirin gözünün yakaladığı bir proje mağazası Come & Visit My Room'dı. Uzayın içinde, anında yastıklar, battaniyeler, perdeler, defterler, posterler ve daha pek çok şeyde parlak renkler ve desenler içinde dolaşabilirsiniz. Bu çok renkli maddeler herkesin evinin atmosferini kesinlikle aydınlatacaktır.

Bir başka ilginç keşif, Abiko köri restoranının üçüncü katının köşesinde saklanmış bir kitapçı ve poster dükkanıdır. Mağazanın girişi muhabire kendi çatı katını hatırlatmış, fakat gizli küçük girişin içinde İndeks adlı bir kitap evi yer almaktadır. Kitapları inceleyerek bunun sıradan bir kitap evi olmadığını söylemek kolay. Bu yazarın büyük kitapçılarda hiç görmediği pek çok kitap serisi kitaplıkları doldurmakta ve "Bira ve Alkol" için B, "Kahve ve Çay" için C ve "Hatıralar" için M gibi türler yerine benzersiz konular altında kategorize edilmiş bir ortamla karşılaşmıştır. Endeks raflarına bir gerekçe olmaksızın bir kitap eklenmiyor ve kitaplar dünyaya soru sorma ya da konuşmalar yapmak için mağaza içinde toplanıp sergileniyor. Renkli kapaklı kitapların nadir bulunan düzenlemesi, büyük okuyucular olmayanlar için bile kitaplıklardan birinde bir kitabı çıkarmak için dayanılmaz bir duygu haline getiriyor.

İkinci katta, "Benim için erkeklerle kavga ederken ateşle örülmeyeceğim" gibi ilginç alıntıları bulunan çeşitli gösterişli afişler, ya da "Bir tanesi [ikiye bölünmüş] biri mutlu yaşıyordu. Her ne kadar birisi bir fincan kahve ya da mağaza içinde bir kitap satın aldıktan sonra da yükselebilirse de, daha yakından bakmak için yerleşmek isteyen uzun bir masa ve okumak için iki ya da üç yuvarlak masa mevcuttur ve raftan bir kitap alınıp okunabilir. Posterlerin hepsi satılıktır.

[Resim: Ooa4z3.jpg]

Öğleden Sonra 4'de Modumak
Biraz okumadan sonra, insanlara kendilerini eğlendirmek için tasarlanmış bir yenilik kafesi olan Modumak'ı gürmeye gidin. Maliyet 90 dakika için kişi başı 6.000 Won'dur ve sosyal medyada bir hashtag'İ bulunan Modumak'ın resmini yüklerseniz hafta içi ücretsiz 30 dakika daha içerde alabilirsiniz.

Kafeye girdiğinizde, tavanları ve duvarları kaplayan parlak renkte yanıp sönen ışıklar sizi selamlıyor ve alanın içinde rahatlatıcı bir hava yaratıyor.

Ayakkabılarınızı çıkarın, birçok odadan birinde kendinize bir yer tutun ve mevcut çok sayıda etkinlikten kendiniz de zevk alın. Bütün kafe, insanları bir çatı katında topluyormuş gibi hissetmek için tasarlanmıştır. Konuklar, onlarca odanın içindeki, masa oyunları, mini bilardo masası, buz hokeyi, atari oyunları, cila ve fotoğraf bölgeleri gibi pek çok şeyin tadını çıkarabilirler.

Bu muhabir anında, tüm oyunların ikiden fazla insana ait olması nedeniyle bir başka zaman için bazı arkadaşlarla gelmiş olmayı ümit etti. Birçok çift ve arkadaşlar kendilerini dışarıda bırakıp eğleniyorlardı. Karbonatlı içecekler ücretsizdir ve bir sıcak kahve fincanı size kendinizi evinizde hissettirecektir.

Öğleden SOnra 6'da Tokyo Gyudong
Biraz eğlendikten sonra, bu muhabir Modumak'a 10 dakikalık bir yürüme mesafesinde küçük bir yerde akşam yemeğinin tadını çıkarmaya gitti. Bu restoran, üstte sığır eti bulunan Japon usulü pirinç kase, guddo satmaktadır. Fiyatlar da şaşırtıcı derecede düşük, temel gülün bir kasesi 5.300 Won'dur. Burası ayrıca balık, et, sebze ve diğer malzemelerin birbirine kaynatıldığı başka bir pirinç kasede donburi çeşitleri satıyor ve udon, kalın bir buğday eriştesi ve köri bulunuyor.

Restoran küçük olsa da, sık sık hissetmek yerine oldukça rahat bir hal alabilmeleri için, siparişlerini doğrudan kapının önünde duran makineye koyduktan sonra her müşteri içeri girmektedir.

Bu muhabir bir tabure kaptı ve kendi yerine girdi. Kasesi sıcaktı ve et çiğnemeden yutulacak kadar yumuşaktı.

Akşam 7'de Ilgamho
Karnınızı doldurduktan sonra, Konkuk Üniversitesi kampüsünün bulunduğu bu büyük gezi yolunun son hedefine yürüyün. Ilgamho olarak bilinen göl, restorandan 10 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Büyük bir gölde sıklıkla bütün bir üniversite binasının alanını kaplamak için yeterince büyük olduğu söyleniyor ve Konkuk'taki öğrencilerin gölden büyük bir rahatsızlık duymaları nedeniyle bu alan için şikayetler geliyor çünkü kampüsteki bazı binalara ulaşmak için gölün etrafını dolaşmaları gerekiyor.

Bu muhabir geldiğinde göl neredeyse tamamen donmuş vaziyettedir, ancak yine de inanılmaz bir manzara sunmuştur kendisine.

Seulluar arasında, gölün gece görüşünün, şehrin en güzel manzaralarından biri olduğu söyleniyor, kampüsün ışıkları gölün yüzeyinden yansıyor. Sevdiğiniz biriyle gölü üç kez dolaşırsanız, sonunda bir çift olacağınıza inanılıyor bu nedenle, akşam yürüyüşünde sizinle birlikte özel birini getirin ve bu eğlenceli efsanenin de keyfini çıkarın!

BY LEE JAE-LIM [lee.jaelim@joongang.co.kr]

Kaynak / Source


all world BTS

[Resim: Z9N0E0.gif]
(Bu Mesaj 09-03-2018 23:57 değiştirilmiştir. Değiştiren : Minsu94.)
02-03-2018 17:21
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Arzu Can Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Administrator : 관리자

Mesajlar: 1,395
Üyelik Tarihi: 11-11-2015
Rep Puanı: 42
Mesaj: #2
RE: A Good Day in Kondae on the Cheap: The Neighborhood Around Konkuk University
English

11 A.M. Seoul Children’s Grand Park
Before getting to Konkuk University Station, get off at Children’s Grand Park Station on line No. 7. Get out at exit 1, where you will face the main gate of the Seoul Children’s Grand Park. Don’t be fooled by the name - the park can be enjoyed by children and adults alike, mostly for free! The park is home to a zoo, a botanical garden, snack shops, animal shows, and daily events to entertain families.

Although the majority of cultural events have been temporarily halted because of winter, as the weather warms up, look for attractions to be opening their doors again soon.

When entering the main gate, the first spot that you will see is the Junk Art Village. Established in 2012, workers from the park collected trash to create sculptures of popular movie characters and animals for people to enjoy. The village is truly a sight to see, as a closer look at each of the sculptures reveals easy-to-recognize recycled goods.

After a look in the Junk Art Village, head to the botanical garden. The garden felt more like a jungle to this reporter, and she enjoyed walking through the grassy landscape. After touring the garden, head to the zoo. You may be surprised by the variety of animals at the free zoo, which includes leopards, jaguars, Asiatic black bears, red foxes, spotted hyenas, monkeys, parrots and many more.

1 P.M. Hwayang Jeil Traditional Market & Myeongdong Bunsik
After the stroll around the park, head towards Hwayang Jeil traditional market, home to many varieties of street food, to replenish your empty stomach. Although there are many options to choose from, including hot dogs, fish-shaped red bean snacks, tteokbokki (spicy rice cakes), fish cakes and more, this reporter decided to head towards Myeongdong Bunsik. Although the restaurant is rather cramped, the sight of fat dumplings streaming wonderfully at the front of the store would stop anyone in their tracks and lure them inside. And the prices are cheap too. All dumplings cost 3,000 won for 10 pieces, and the eatery sells other dishes as well, such as tteokbokki, fish cakes, ramen, and dumpling soup.

2 P.M. John & Jill
After filling your stomach with dumplings, you may need a cup of coffee to keep yourself going for the rest of the day. If you want a good quality coffee for an affordable price, go to John & Jill takeout coffee shop which is located not far off from the market. Since it is a takeout shop, the coffee prices are not outrageously expensive, with an Americano costing only 2,000 won. The most expensive item on the menu were the signature coffees, which the barista recommends if you don’t know what to drink. This reporter was quite thirsty after the fried dumplings, so she decided to go for a canned latte, which cost 3,500 won. This takeout shop sells its coffees in cans, so customers can enjoy their drinks later.

2:30 P.M. COMMON GROUND
Established in 2015, Common Ground is a container park made out of 200 container boxes arranged together and is currently the largest container park in the world.

Inside the boxes are specialty shops and exhibitions sure to entertain any visitor for hours. Most interesting about this cultural center is that no popular brands or franchises can be found. Instead, a collection of unique brands, start-up shops, small-scale enterprises and social enterprises appealing to young people are clustered around throughout the shopping center, and the project stores and exhibitions change on regular basis.

Although there aren’t any interesting exhibitions currently ongoing, one project store which caught this reporter’s eye was Come & Visit My Room. Inside the space, you are instantly surrounded by bright colors and patterns on pillows, blankets, curtains, notebooks, posters and more. The multi-colored items will surely brighten up the atmosphere of anyone’s home.

Another interesting discovery was a bookstore and poster shop that was hidden in the corner of the third floor by the Abiko curry restaurant. The entrance of the store reminded the reporter of an attic, but inside the secret little entrance was a bookstore called Index. Looking through the books, it is easy to tell that this is no ordinary bookstore. Many book series that this writer has never seen in large bookstores filled the bookcases, and were categorized under unique topics instead of genres, such as B for “Beer & Alcohol,” C for “Coffee & Tea” and M for “Memories.” Not one book is added to the shelves of Index without a reason, and the books are collected and displayed in the store in an effort to raise questions or create conversations to the world. The rare arrangement of books with colorful covers make it irresistible to pluck a book from one of the bookcases, even for those who are not big readers.

On the second floor, a variety of flamboyant posters cover the walls, featuring interesting quotes such as “I won’t be knitting by the fire while I have men fight for me,” or “And the one [crossed out two] lived happily ever after.” Although one can only go up after they either purchase a cup of coffee or a book in the store, there is also a long table and two or three round tables for reading if one wants to settle down for a closer look at a book from the shelf. The posters are all for sale.

4 P.M. Modumak
After some reading, drop by Modumak, a novelty cafe designed to allow people to entertain themselves. The cost is 6,000 won per person for 90 minutes, and you can get an additional 30 minutes for free on weekdays if you post a picture of Modumak with a hashtag on social media.

When you enter the cafe, the brightly colored blinking lights that cover the ceilings and the walls greet you, creating a relaxing mood inside of the space.

Take off your shoes, grab a spot in one of the many rooms, and enjoy yourself with the multitude of activities that are available. The whole cafe is designed to make people feel like they are playing in an attic, and there’s a whole bunch of things such as board games, a mini pool table, ice hockey, arcade games, nail polish and photo zones for guests to enjoy while they are there.

This reporter instantly wished that she had brought some friends along, as all the games are for more than two people. There were many couples and groups of friends hanging out and enjoying themselves. Carbonated drinks are free, and one warm cup of coffee is on the house.

Öğleden 6 P.M. Tokyo Gyudong
After having some fun, this reporter headed off to enjoy some dinner, at a tiny place about a 10-minute walking distance from the Modumak. This restaurant sells gyudong, a Japanese-style rice bowl with beef on top. The prices are surprisingly low, too, with a bowl of basic gyudong available for 5,300 won. The place also sells different types of donburi, another rice bowl dish consisting of fish, meat, vegetables and other ingredients simmered together; udon, a thick wheat noodle; and curry.

Although the restaurant is small, every customer comes in after they place their order on the machine that stands right outside the door, so it quickly gets quite cozy instead of feeling cramped.

This reporter grabbed a stool and dug into her dish. The bowl was hot and the meat was soft enough to swallow without chewing.

7 P.M. Ilgamho
After you’ve filled up your stomach, walk to the final destination of this cultural expedition - the big lake by the Konkuk University campus. The lake, known as Ilgamho, is a 10-minute walk from the restaurant.

The enormous lake is often said to be big enough to sink an entire university building and students at Konkuk are known to complain about the lake being a major inconvenience, as they have to walk around the lake to reach some buildings on campus.

Although the lake was almost totally frozen solid when this reporter arrived, it still offered an incredible view.

Among Seoulites, the night view of the lake is said to be one of the most beautiful sights in the city, with the lights of the campus being reflected off the surface of the lake. There’s even a fun myth that if you walk around the lake three times with a person you like, you will eventually become a couple - so, bring a special someone along with you for an evening stroll, and enjoy!

BY LEE JAE-LIM [lee.jaelim@joongang.co.kr]

all world BTS

[Resim: Z9N0E0.gif]
02-03-2018 17:23
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Minsu94 Çevrimdışı
Administrator : 관리자
*******
Administrator : 관리자

Mesajlar: 597
Üyelik Tarihi: 09-11-2011
Rep Puanı: 36
Mesaj: #3
RE: A Good Day in Kondae on the Cheap: The Neighborhood Around Konkuk University
Kondae KalpKalpKalp

Teşekkür ederiz ek bilgilendirmeler için.

You will always be missed JJong..~ You did well my angelic voice, never gonna forget you. !
10-03-2018 0:00
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Youtube Google Linkedin Tumblr Digg MySpaceKonuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
[-]
Gönder: -
Seçenekler
Yükleniyor...
Gülümsemeler
Yeni Pencerede Aç


İletişimKorea-fans.comYukarıya dönHafif SürümRSS