Korea-Fans.com - KOREA & TURKEY FRIENDSHIP FORUM

Tam Versiyon: Wooden Triptych Buddhist Statue of Songgwang Temple
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Sayfa: 1 2
Wooden Triptych Buddhist Statue of Songgwang Temple

[Resim: 7M1DVL.png]

42.Ulusal Hazine


Kore'de Budist'in, bulgam olarak adlandırdığı küçük bir sunağın göğsünde kötü kuvvetlerden kendini koruması için Buddha'nın küçük bir şeklini taşımasına adanmıştır.

Jinul, Silla'nin en büyük dini liderlerinden biriydi, Çin'den tekrar giderken bu özel sunağı göğüste getirdiği bilinmesine rağmen, bu konuda hiçbir kayıt yoktur. Menteşeleri ile bağlantılı üç bölmeden oluşur.

Tümü 3 bölmeden güzel bir oval ve üst sekizgen kapalı bir kutudan oluşur.

Bu, tam olarak açıldığında 13 cm yüksekliğinde ve 17 cm genişliğindedir. Her iki tarafında bölmesini bodhisattva muhafaza ederken, merkezi sunak, lotus çiçeklerinin desenleri ile bezeli temel üzerinde korunan Buda'nın ana görüntüsü vardır.

Ana merkezdeki sunakta, Buda iki çizgi çizilmiş her iki omuzu kapsayan cüppeyi giyer.

Kucağında, solda sembolik bir nesneyi tutarken sağ eli omuza kadar yükseltilir. Sol sunak, temeldeki bir fil ile temel üzerine oturtulmuş, "Bilgi ve eylem yoluyla insanlara merhamet gösterir. " bir elçi olan Monk Bohyeon imajını muhafaza eder.

Her görüntüde, bir çocuk ve bir aslan tarafı vardır. Sağ sunaktaki görüntüde ''Akıl ve zekanın simgesidir." Manjusri, lotus çiçeklerini tutarak aslan temel üzerinde duruyor.

Görüntüde, küçük çocukların görüntüleri vardır. Oymalı detaylarıyla, tam olarak bu çalışmada, heykeltıraşın ustaca becerisini gösterir.

Genel dekorasyon ve yüz ifadesi, kendi stili ve yapısı Çin'in tekniklerini tespit etmesine rağmen, Hint kökenini yansıtmaktadır.

O kendi türünde nadir bir parçadır.


Çeviri: pirinç keki

English

National Treasures 42


In Korea, a devote Buddhist carries a small image of Buddha to protect himself from evil forces in a small altar chest called a bulgam.

Although it is known that Jinul, one of Silla's greatest religious leaders, brought this particular altar chest on his way back from China, there's no record about it. It is made up of three compartments linked by hinges.

All three compartments are nicely closed, forming an octagonal box with an oval-shaped top.

It is 13 cm high and 17 cm wide when fully opened. The central altar has the principal image of Buddha enshrined on the pedestal decorated with the patterns of lotus flowers, while each side compartment enshrines a bodhisattva.

The main Buddha in the central altar wears the robe covering both shoulders which has two-lines drawn.

The right hand is raised up to the shoulder while the left hand on the lap holds a symbolic object. The left altar enshrines the image of Monk Bohyeon, an apostle who "shows mercy to people through knowledge and action", seated on the pedestal with an elephant inscribed.

Her image is sided by an image of a child and of a lion. In the right altar the image of Manjusri, who "symbolizes wisdom and intellect", stands on the pedestal of lion, holding a lotus flower.

The image is sided by tiny images of children. This work, full of details elaborately carved, shows the masterful skill of the sculptor.

Overall decoration and the facial expression reflect the Indian origin, although one can detect Chinese techniques in its style and structure.

It is a rare piece in its kind.

Kaynak><Source
[Resim: YrE6ME.jpg]
[Resim: kn86ky.png]
Gerçekten çok güzel görünüyor. ^^ Konu için tesekkürler. Smile
Paylasim için tesekkürler.
Çeviriyi yapan arkadasada ayrica tesekkürler.
Hazineler ayrica bu tür konular hep ilgimi çekmistir. Paylasim için sag ol ayrica emegi geçen herkese tesekkürler.
Konu için tesekkürler. Smile
Çok güzel bir konu olmus. Smile
Ellerine saglik. Opucuk
Emeginize saglik. Smile
Tesekkürler. Biggrin
Sayfa: 1 2